Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Zwykła – 16 I 2022

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Zwykła ? 16 I 2022 

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary kolędowe na remont dachu w Toninie i renowacje balasek. Wszystkie ofiary zostały wpłacone na konto parafii.
 2. Bardzo dziękuję za ofiarowane drzewo na opał do kościoła. Dziękuje również za pocięcie i poukładanie drzewa panom: Dawidowi, Jerzemu, Krzysztofowi i Janowi. Dziękuję za wypranie i wyprasowanie obrusów do kościoła oraz za miłe spotkania i poczęstunki podczas wizyt kolędowych w domach. Dziękuję za wszystkie dary na stół. Bóg zapłać!
 3. Proszę, aby zabrać wyłożony obrazek kolędowy. Znajduje się na nim zdjęcie odrestaurowanego ołtarza kościoła w Wąwelnie wraz z postacią bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Z drugiej strony osobisty wpis Błogosławionego Prymasa, który wizytował naszą parafię. Kartę przygotował jeszcze ks. Andrzej.
 4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia ? Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
 5. W piątek od godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do spowiedzi.
 6. W naszej parafii organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Do wieczoru 3 lutego będzie można przywozić zużyty sprzęt i składać w wyznaczonym miejscu na parkingu przy plebanii. Zbieramy zużyte: komputery, monitory, klawiatury, drukarki, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie? Akcja wspiera kościoły na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi rodacy i Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Informacje na plakacie i na ulotkach wyłożonych pod chórem oraz w internecie.
 7. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.
 8. W tym tygodniu patronują nam:

          – poniedziałek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;

         – środa, 19 styczniaŚwięty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;

         – piątek, 21 styczniaŚwięta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.

 1. W związku z pandemią przypominam i BARDZO PROSZĘ o zachowanie ostrożności, dezynfekcję rąk. Wszyscy uczestnicy liturgii obowiązkowo uczestniczą w maseczkach ochronnych.
 2. Biuro parafialne czynne po Mszy św. W sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail. Przypominam, że w poniedziałki biuro jest nieczynne.
 3. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 4. W minionym tygodniu zmarł Tadeusz Kłodziński z Wąwelna. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

 

WSZYSTKIM  PARAFIANOM ŻYCZĘ

DOŚWIADCZENIA BLISKOŚCI BOGA I JEGO MOCY W CODZIENNYM ŻYCIU ORAZ OPIEKI MATKI NAJŚWIĘTSZEJ

SZCZĘŚĆ BOŻE