Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa – 10 IV 2022

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa 

 1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy Świętej o godz. 1100. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. Po Gorzkich żalach spotkanie z dziećmi i rodzicami klas III.
 2. Dziś w drugą niedzielę składamy ofiary na cele remontowe naszej Parafii, a do puszek pod chórem można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!
 3. Dziś także przypada rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli.
 4. Dziękuję Panom z Huty, którzy porąbali resztę drewna na opał do kościoła. Dziękuję za pomoc w pozostałych pracach przy kościele i za złożone ofiary na utrzymanie cmentarza. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w naszej ?małej ekstremalnej? Drodze krzyżowej ulicami Wąwelna. Dziękuję Strażakom z Huty za zabezpieczenie przejścia. Dawidowi i Maksymilianowi za pomoc w czasie procesji. Wszystkim: Bóg zapłać! 
 5. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.
 6. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 1700. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Za śpiew hymnu ?Sław, języku, Tajemnicę? można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 2000.
 7. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. O godz. 900 Droga krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 1700. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 2200. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.
 8. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, do którego zachęcam wszystkich niezależnie od wieku.
 9. W tym tygodniu spowiedź przed Mszą św. oraz w Wielki Piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 900 do 1030 oraz do 2000 do 2200.
 10. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. W oczekiwaniu na radość poranka wielkanocnego trwajmy w zadumie nad śmiercią Zbawiciela. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 1000 w Toninek, 1015 Huta, 1030 Jaszkowo, 1045 Mierucin, 1100 Tuszkowo, 1115 Skoraczewo, 1130 Tonin, 1145 Ostrówek, 1200 i 1500 Wąwelno.
 11. Plan adoracji w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę został wywieszony w gablocie i zamieszczony w internecie.
 12. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna o godz. 600 z procesja wokół kościoła. O przygotowanie procesji proszę mieszkańców Wąwelna. O godz. 930 Msza w Toninie i o godz. 1100 w Wąwelnie. Nie ma Mszy św. o godz. 800.
 13. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego 24 IV będziemy przeżywać niedzielę powołaniową. Tego dnia będziemy gościć w naszej Parafii kleryków naszego Bydgoskiego Seminarium wraz z Ks. Moderatorem. Porządek Mszy św. będzie następujący: o godz. 800 i 930 Msze św. w Wąwelnie. O godz. 1100 Msza św. odpustowa ku czci św. Wojciecha w Toninie. O godz. 1500 uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie spotkanie z klerykami. Klerycy będą zbierali po Mszy św. ofiary na rzecz seminarium. Proszę mieszkańców Tonina i Ostrówka i wszystkich pragnących pomóc w ugoszczeniu kleryków o przygotowanie poczęstunku począwszy od rana do wieczora. Zapraszam całą parafię na odpust do Tonina.
 14. Biuro parafialne czynne po Mszy św. W sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl Przypominam,
  że w poniedziałki biuro jest nieczynne.
 15. Zapowiedzi ślubne: Gabriel Opas i Alicja Dąbrowska ? Parafia pw. św. Józefa w Sitnie; Mateusz Mazur ? Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Oborowie i Kamila Jankowiak ? Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Wąwelnie.
 16. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego
 17. W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Zofię Struwę z Wąwelna i śp. Romana Nowaka byłego mieszkańca Tonina. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie?

 

Na czas Wielkiego Tygodnia życzę wytrwałości w postanowieniach, posłuszeństwa Bogu i zaufaniu Jemu.

Wszystkim  Parafianom z serca błogosławię i życzę Szczęść Boże

ks. Michał – proboszcz