Ogłoszenia parafialne – Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 26 XII A.D. 2021

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 

  1. W piątek 31 grudnia wspomnienie św. Sylwestra ? papieża. W związku z tym, że dzień 31 grudnia przypada w tym roku w piątek, Ksiądz Biskup Krzysztof udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i przestrzegania pokutnego charakteru tego dnia.
  2. W piątek zakończenie Starego Roku 2021. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo przebłagalno ? dziękczynne za miniony rok.
  3. W przyszłą sobotę Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. tego dnia jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że w pierwszy dzień Nowego Roku mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. Wieczorna Msza św. w sobotę o godz. 1700.
  4. W związku z zarządzeniem Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka tegoroczne nawiedziny duszpasterskie, ze względu na pandemię będą wyglądały podobnie jak w zeszłym roku. Wszyscy, którzy pragną zaprosić kapłana na kolędę do domu będą mogli zgłosić to w zakrystii, biurze lub telefonicznie. 27 XII na godz. 1700 zapraszam mieszkańców Skoraczewa, we wtorek 28 XII mieszkańców Toninka, w środę 29 XII mieszkańców Ostrówka, w czwartek 30 XII mieszkańców Tonina, w niedzielę 2 I 2022  mieszkańców Mierucina, w poniedziałek 3 I mieszkańców Huty, we wtorek 4 I mieszkańców Jaszkowa, w środę 5 I mieszkańców Tuszkowa. W sobotę 8 i w niedzielę 9 I  Wąwelno. Składane ofiary przeznaczone będą na renowację balasek i dach w Toninie, zgodnie z projektem, który założył poprzedni proboszcz ks. Andrzej.
  5. Zachęcam do wparcia dzieła pomocy Polskiej Misji Katolickiej w Kazachstanie przez zakup kalendarza misyjnego.
  6. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego wraz z dodatkiem: Pięć minut z Bogiem.
  7. Zmarła Rozalia Moryń, której pogrzeb we wtorek o godz. 1100. Polećmy zmarłą miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

 

WSZYSTKIM NASZYM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZĘ MIŁEGO NIEDZIELNEGO WYPOCZYNKU I BŁOGOSŁAWIONEGO TYGODNIA

SZCZĘŚĆ BOŻE