Ogłoszenia parafialne – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31 III 2024 r.

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

Drogim Parafianom i Gościom składam najserdeczniejsze życzenia! Jezus mówi:  „Zmartwychwstałem i teraz zawsze jestem z tobą”. Jezus żyje i jako żyjący idzie przed nami. Woła nas, byśmy szli za Nim, żyjącym, i byśmy w ten sposób i my odnaleźli drogę życia. Niech radość poranka zmartwychwstania stanie się Waszym udziałem. Zwycięstwo Chrystusa niech wzmacnia Was, gdy przyjdzie czas próby. Przyjmijcie miłość Boga, bo tylko ona jest w stanie zniszczyć wszelkie zło w nas i wokół nas. Życzę dobrego, radosnego i rodzinnego świętowania. Szczęść Boże!

 

  1. Dziękuję mieszkańcom Toninka za posprzątanie kościoła w miesiącu marcu. Bóg zapłać! W przyszłym miesiącu proszę mieszkańców Huty.
  2. Dziękuję za złożone ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego i za ofiary złożone na dach i elewację kościoła w Toninie. Bóg zapłać!
  3. Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Dziękuję mieszkańcom Tuszkowa za przygotowanie dekoracji Grobu Pańskiego. Dziękuję mieszkańcom Huty za przygotowanie procesji rezurekcyjnej. Panu Wiesławowi za dowiezienie do miejsc święcenia pokarmów. Wszystkim za okazane dobro i ofiarowane dary na stół. Dziękuję Paniom za przygotowanie poczęstunku dla kapłanów w dzień spowiedzi oraz złożone życzenia. Bóg zapłać!
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1700.
  5. W I piątek miesiąca odwiedzę chorych od godz. 800. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Toninie adoracja i spowiedź od godz. 1430. Msza św. o godz. 1500. Od godz. 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Wieczorna adoracja i spowiedź od godz. 2000-2100.
  6. W I sobotę różaniec w kościele o godz. 800. O godz. 830 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.
  7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. O godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  8. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
  9. Biuro parafialne czynne po Mszy św. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl
  10. Zmarła Elżbieta Minor z Tuszkowa, której pogrzeb w Sępólnie Krajeńskim 2 IV o godz. 1000. Zmarł prał. dr Roman Kneblewski, którego pogrzeb 3 IV w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy o godz. 1300. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Na czas radości ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa

oraz świętowania w gronie rodzinnym wszystkim Parafianom i Gościom

z serca błogosławię i życzę:

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz