Ogłoszenia parafialne – V niedziela Zwykła – 5 II 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Zwykła 

 1. Dziękuję mieszkańcom Huty i Tonina za uprzątnięcie dekoracji świątecznej. Bóg zapłać! Dziękuję za ofiary złożone na rzecz klasztorów klauzurowych w dniu Matki Bożej Gromnicznej.
 2. W miesiącu lutym proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców Huty. W przyszłą sobotę od godz. 1000 mieszkańców domów nr: 4,7,9,38,44,45.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1700.
 4. W piątek od godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do spowiedzi.
 5. W sobotę 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.
  W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. O godz. 830 Różaniec, a o godz. 900 Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.
 6. W przyszłą niedzielę składane na tacę ofiary przeznaczone są na cele remontowe naszej Parafii. Tego dnia przedstawię sprawozdanie duszpastersko-ekonomiczne za rok 2022. W czasie Mszy św. poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dziećmi klas III przygotowujących się do I Komunii św.
 7. Dziękuję za pomoc w pracach przy kościele, na cmentarzu i plebanii oraz złożone dary na stół. Bóg zapłać.
 8. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 9. Biuro parafialne czynne po Mszy św. W poniedziałek biuro zamknięte. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl

ks. Michał Szmania – proboszcz