Ogłoszenia parafialne – XV Niedziela Zwykła A – 16 VII 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

XV Niedziela Zwykła

 

 1. Dziękuję za ofiary złożone na cele remontowe naszej Parafii. Bóg zapłać!
 2. Dziękuję za wykonane w tym tygodniu prace w naszej Parafii: za pomoc przy instalacji dzwonów; za wykoszenie parkingu kościoła i wypranie obrusów do kościoła. Bóg zapłać!
 3. Dziękuję mieszkańcom Wąwelna ul. Mroteckiej strony nieparzystej i ul. Polnej za posprzątanie i kwiaty do kościoła. Bóg zapłać! W przyszły piątek wieczorem przed odpustem proszę mieszkańców ul. Długiej, Koronowskiej, Wiejskiej, Wąskiej, Krótkiej, Młyńskiej.
 4. W niedzielę (dziś) o godz. 1230 poświęcenie Krzyża na Leśniewicach. Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tego nowego Krzyża i troszczących się o niego. Bóg zapłać!
 5. W poniedziałek nie będzie Mszy św. w naszej świątyni. Mszę św. w intencji Parafian będę sprawował na Jasnej Górze. Tego dnia nasza diecezjalna pielgrzymka wchodzi na Jasną Górę. W razie wezwania do chorego należy poszukać kapłanów w sąsiedniej parafii.
 6. Przypominam, że można rezerwować terminy Mszy św. na przyszły rok.
 7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1700.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź przed odpustem w piątek od godz. 1600.
 9. Zapraszam w sobotę na uroczystość ku czci św. Marii Magdaleny. Msze św. o godz. 800, suma odpustowa o godz. 1100 z udziałem zaproszonych kapłanów. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. inf. Ryszard Pruczkowski. Proszę mieszkańców Skoraczewa o przygotowanie poczęstunku dla kapłanów. Mieszkańców Wąwelna proszę o przygotowanie wystroju kościoła i otoczenia. Mieszkańców wszystkich wsi o włączenie się w przygotowanie procesji wokół kościoła. Wąwelno ? baldachim, Tuszkowo ? feretron, Tonin i Ostrówek ? feretron, Mierucin ? sztandar Matek, Huta ? sztandar Ojców, Toninek ? asysta przy kapłanie, Jaszkowo ? krzyż procesyjny, Skoraczewo ? sztandar młodzieży.
 10. W przyszłą niedzielę (również w sobotę wieczorem) przed kościołem i na parkingu po Mszach św. z okazji św. Krzysztofa patrona kierowców będę święcił pojazdy mechaniczne. Ofiary przeznaczone są dla misjonarzy.
 11. Planujemy parafialny wyjazd nad morze do Mielna w poniedziałek 28 sierpnia we wczesnych godzinach rannych. Koszt przejazdu i ubezpieczania 65 zł. Można zapisywać się .
 12. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 13. Biuro parafialne czynne w lipcu po Mszy św. wieczornej (ostatniej). W poniedziałek nieczynne. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl

 

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień:

Szczęść Boże

 ks. Michał Szmania – proboszcz