Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 28 XI A.D. 2021

Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Adwentu

28 XI 2021

 1. Rozpoczynamy Adwent ? czas przygotowania na chrześcijańskie przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Od poniedziałku Roraty o godz. 7.20, na które zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i każdego, który pragnie wraz z Maryją oczekiwać przyjścia Jezusa Chrystusa. Na Roraty tradycyjnie zabieramy lampiony oraz przygotowujemy serduszka z dobrymi uczynkami.
 2. Po pierwszej Mszy św. Adwentu poświęciłem opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabywać po Mszy św. i w biurze parafialnym, jak również świece Caritas: duże w cenie 15 zł i małe w cenie 8 zł.
 3. Zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w środę 1 grudnia na godz. 19.00 na plebanię.
 4. W I piątek miesiąca odwiedzę osoby chore i podeszłego wieku ze spowiedzią i Komunią św. od godz. 8.30.
 5. W każdy piątek (z wyjątkiem kolędy i innych okoliczności) w kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00. W tym czasie będzie można przystąpić do spowiedzi. W I piątek miesiąca adoracja i spowiedź w Toninie od godz. 14.00. Msza św. o godz. 15.00. Adoracja i spowiedź w Wąwelnie od godz. 16.00. Przed Mszą św. o godz. 17.00 Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 6. W przyszłą niedzielę tj. 5 XII o godz. 11.00 zapraszam na uroczyste wprowadzenie na urząd proboszcza, którego dokona Ks. Dziekan Henryk Lesner zgodnie z dekretem Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka.
 7. Poświęcenie medalików dzieciom klas III 12 XII o godz. 11.00.
 8. Dziękuję za sprzątanie kościoła w listopadzie mieszkańcom Jaszkowa. Proszę o to w grudniu mieszkańców Mierucina.
 9. Dziękuję za przygotowanie wieńca adwentowego. Bóg zapłać!
 10. Informuje, że od dnia 27 XI działa parafialna strona internetowa: mariamagdalena-wawelno.pl oraz strona na facebooku.
 11. W związku z przybierającą pandemią BARDZO PROSZĘ o zachowanie ostrożności, dezynfekcję rąk. Wszyscy uczestnicy liturgii obowiązkowo uczestniczą w maseczkach ochronnych.
 12. W sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462.
 13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczył z naszej wspólnoty parafialnej: ? Władysław Kędzia, ? Tadeusz Klóska, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie?
 14. Intencje Mszy św.

 

ks. Michał Szmania – proboszcz