Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Adwentu – 5 XII 2021

 1. Dziś w II Niedzielę Adwentu niedzielę tj. 5 XII o godz. 11.00 uroczyste wprowadzenie na urząd proboszcza, którego dokona Ks. Dziekan Henryk Lesner zgodnie z dekretem Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka.
 2. W zakrystii można nabywać opłatki na stół wigilijny, jak również świece Caritas: duże w cenie 15 zł i małe w cenie 8 zł
 3. UWAGA! Od poniedziałku do piątku Roraty o godz. 7.15, na które zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i każdego, który pragnie wraz z Maryją oczekiwać przyjścia Jezusa Chrystusa. Na Roraty tradycyjnie zabieramy lampiony oraz przygotowujemy serduszka z dobrymi uczynkami.
 4. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 715, 1700 i 1800. Godzina Łaski dla świata od 1200 do 1300 w kościele. 
 5. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w piątek od godz. 16.00, w tym czasie można przystąpić do spowiedzi.
 6. Poświęcenie medalików dzieciom klas III i katecheza 12 XII o godz. 11.00. Po Mszy św. zapraszam na spotkanie.
 7. W III Niedzielę Adwentu 12 XII składane na tacę ofiary przeznaczone są na cele remontowe naszej parafii.
 8. W związku z trwającą pandemią i zarządzeniem Ks. Dziekana i Księży Dekanatu nie będzie również w tym roku spowiedzi adwentowej z udziałem zaproszonych kapłanów. Wszystkich, którzy pragną przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania zapraszam pół godziny przed Mszą św. przez cały Adwent. Będzie również okazja do spowiedzi w poniedziałek 21 XII od godz. 1900-2200.
 9. Dziękuję za sprzątanie w listopadzie kościoła mieszkańcom Jaszkowa. Proszę o to w grudniu mieszkańców Mierucina.
 10. Informuje, że od dnia 27 XI działa parafialna strona internetowa: mariamagdalena-wawelno.pl oraz strona na facebooku.
 11. W związku z przybierającą pandemią BARDZO PROSZĘ o zachowanie ostrożności, dezynfekcję rąk. Wszyscy uczestnicy liturgii obowiązkowo uczestniczą w maseczkach ochronnych.
 12. Biuro parafialne czynne po Mszy św. W sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607. 488.462.
 13. Zachęcam do lektury nowego Przewodnika Katolickiego. Jest jeszcze zeszłotygodniowy numer wraz z modlitewnikiem: 5 minut z Bogiem.
 14. Dziś do puszki można złożyć ofiarę adwentową na rzecz: Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać.
 15. Proszę o przygotowanie dekoracji na Boże Narodzenie oraz choinki mieszkańców Wąwelna.
 16. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłą Krystynę Olszewską ze Skoraczewa. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie?
 17. Intencje Mszy św.