Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Adwentu – 27 XI 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu 

 1. Dziękuję za ofiary złożone na rzecz Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wpieraliśmy Ukrainę. Bóg zapłać.
 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła w listopadzie mieszkańcom Tuszkowa. W grudniu proszę o sprzątanie mieszkańców Skoraczewa.
 3. Rozpoczęliśmy Adwent ? czas przygotowania na chrześcijańskie przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 710. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i każdego, który pragnie wraz z Maryją oczekiwać przyjścia Jezusa Chrystusa. Na Roraty tradycyjnie zabieramy lampiony oraz przygotowujemy serduszka z dobrymi uczynkami. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w poniedziałek 19 grudnia.
 4. Zgodnie z prośbą Księdza Biskupa Krzysztofa Włodarczyka po Mszy św. będziemy odmawiać modlitwę z prośbą nowe powołania do służby. Na ławkach zostały wyłożone modlitwy, które można zabrać do osobistego odmawiania.
 5. Opłatki na stół wigilijny można nabywać po Mszy św. i w biurze parafialnym. Świece Caritas: duże w cenie 18 zł i małe w cenie 10 zł.
 6. W środę, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu. W modlitwie pamiętajmy o ks. Andrzeju poprzednim proboszczu tej Parafii. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1700.
 7. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych od godz. 830. Zachęcam, aby zgłaszać nowych chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w Toninie od 1430, następnie Msza św. o godz. 1500. W Wąwelnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1600. Zapraszam na wieczorną adorację i spowiedź od godz. 1830 do 1930.
 8. W I sobotę Różaniec na rano o godz. 830. O godz. 900 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.
 9. Zachęcam do kupna kalendarza misyjnego wspierającego polskiego misjonarza w Kazachstanie.
 10. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 11. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. W sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl 

 

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień:  

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz