Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Adwentu – 3 XII 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu

 

  1. Dziękuję mieszkańcom Mierucina za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Proszę  sprzątanie świątyni w grudniu. 
  2. Rozpoczęliśmy Adwent – czas przygotowania na chrześcijańskie przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 710. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i każdego, który pragnie wraz z Maryją oczekiwać przyjścia Jezusa Chrystusa. Na Roraty tradycyjnie zabieramy lampiony oraz przygotowujemy serca z dobrymi uczynkami. Roraty również w przyszłą sobotę o godz. 800. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w poniedziałek 18 grudnia.
  3. Opłatki na stół wigilijny można nabywać po Mszy św. i w biurze parafialnym. Świece Caritas małe w cenie 10 zł.
  4. We wtorek 5 grudnia na godz. 1800 zapraszam na plebanię Radę Parafialną.
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1700.
  6. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 710, 1700. Godzina Łaski dla świata od godziny 1200 do 1300 w kościele. Objawienie Maryi miało miejsce 8 grudnia 1947 r. w bazylice w Montichiari. Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę. W czasie Godziny Łaski odnowię akt oddania Parafii pod opiekę Matki Bożej.
  7. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź w piątek od godz. 1630, w tym czasie można przystąpić do spowiedzi.
  8. W przyszłą niedzielę poświęcenie medalików dzieciom klas III i katecheza dla dzieci i rodziców. Tego dnia składane na tacę ofiary przeznaczone są na cele remontowe naszej Parafii.
  9. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
  10. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. W sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl

 

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień:  

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz