Ogłoszenia parafialne – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata – 26 XI 2023 –

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 

 1. Dziękuję za ofiary złożone rzecz Solidarności z Kościołem Prześladowanym (Ziemią Świętą). Bóg zapłać.
 2. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Jaszkowa: 18,19,25. Bóg zapłać! W grudniu proszę o sprzątanie mieszkańców Mierucina.
 3. Dziękuję za pomoc w pracach w kościele i na plebanii oraz za złożone w tym tygodniu dary na stół. Bóg zapłać!
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1615.
 5. W czwartek 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu. W modlitwie pamiętajmy o ks. Andrzeju poprzednim proboszczu tej Parafii.
 6. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych od godz. 800. Zachęcam, aby zgłaszać nowych chorych, gdyż będzie to już spowiedź i Komunia przedświąteczna. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w Toninie od 1430, następnie Msza św. o godz. 1500. W Wąwelnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1600. Zapraszam na wieczorną adorację i spowiedź od godz. 1830 do 1930.
 7. W I sobotę Różaniec na rano o godz. 800. O godz. 830 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.
 8. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. Roraty w naszej parafii o godz. 710.
 9. W I Niedzielę Adwentu po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie z młodzieżą klas 7, 8 szkoły podstawowej i 1 ponadpodstawowej przygotowujących się do sakramentu bierzmowania i rodzicami.
 10. Opłatki na stół wigilijny można nabywać od dzisiaj po Mszy św. i w biurze parafialnym. Świece Caritas wigilijne dzieło pomocy dzieciom: duże w cenie 20 zł i małe w cenie 10 zł.
 11. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 12. Zachęcam wszystkich chłopców i dziewczęta do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza.
 13. Biuro parafialne czynne w listopadzie po Mszy św. wieczornej (ostatniej).
  W poniedziałek nieczynne. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl

 

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień:

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz