Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkanocna – 1 V 2022

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkanocna 

 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.
 2. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. ?Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa? – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
 3. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1700, (w poniedziałki rano), w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
 4. 2 maja przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
 5. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane, jak w każdą niedzielę. Zapraszam do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku. Podczas Mszy św. o godz. 1100 z udziałem Władz Gminnych będziemy modlić się w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. dzieci z naszej szkoły wykonają program artystyczny związany z dniem 3 maja. Zapraszam bardzo serdecznie.
 6. Z racji odpustu i niedzieli powołaniowej dziękuję mieszkańcom Ostrówka za ugoszczenie ks. Pawła i kleryków na plebanii, mieszkańcom Tonina za obiad odpustowy w Toninie. Dziękuję wszystkim, którzy zadbali o posprzątanie i przygotowanie świątyni oraz otoczenia na odpust. Dziękuję rodzinom, które przyjęły kleryków na obiad. Rodzinie Pana Marcelego Kunca z Jaszkowa, rodzinie Państwa Mrowiec ze Skoraczewa i rodzinie Państwa Jasiek z Wąwelna. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!
 7. W tym tygodniu w kościele został naprawiony dach, 2 rynny oraz został umyte 2 okna w prezbiterium. Na cmentarzu zostało posadzonych 157 tuj. Dziękuję wszystkim, którzy przyszli na cmentarz pomóc w nasadzeniu drzewek. Proszę wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomóc w podlewaniu o zgłoszenie się. Dziękuję za sprzątanie kościoła w  marcu i kwietniu mieszkańcom Wąwelna. W maju proszę o sprzątnie mieszkańców Toninka.
 8. Dziękuję za ofiary złożone w Dzień Dobra na rzecz Caritas oraz te na utrzymanie cmentarza. Ofiary złożyło: 9 rodzin z Jaszkowa, 7 rodzin z Ostrówka, 27 rodzin z Wąwelna, 9 rodzin z Toninka, 8 rodzin z Tuszkowa, 5 rodzin z Tonina, 3 rodziny ze Skoraczewa, 5 rodzin z Mierucina i 2 rodziny z Huty. Bóg zapłać!
 9. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych od godz. 800. Zachęcam, aby zgłaszać nowych chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w Toninie od 1430, następnie Msza św. o godz. 1500. W Wąwelnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1600. Wieczorem adoracja od godz. 2100 do 2200. Zapraszam do tej osobistej wieczornej modlitwy. Przypominam, że trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 10. W sobotę różaniec w kościele o godz. 830. Proszę o prowadzenie Żywy Różaniec z Toninka. W czerwcu poprowadzi Żywy Różaniec z Huty. (W czasie różańca można przystąpić do spowiedzi). O godz. 900 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.
 11. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tace przeznaczone są na cele remontowe naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 1100 nabożeństwo majowe i spotkanie z dziećmi klas III przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.
 12. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. W poniedziałek biuro jest nieczynne.
 13. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.

 

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień:

Szczęść Boże

 

ks. Michał Szmania – proboszcz