Ogłoszenia parafialne – Niedziela Miłosierdzia Bożego – 24 IV 2022

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Miłosierdzia Bożego  

  

 1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.
 2. W niedziele Miłosierdzia Bożego gościmy ks. Pawła Hoppe – ojca duchownego wraz z klerykami naszego seminarium. Porządek Mszy św.: o godz. 800 i 930 Msze św. w Wąwelnie. O godz. 1100 Msza św. odpustowa ku czci św. Wojciecha w Toninie. O godz. 1500 uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie spotkanie z klerykami. Klerycy będą zbierali po Mszy św. ofiary na rzecz seminarium. Zapraszam całą parafię na odpust do Tonina.
 3. Zgodnie z prośbą Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka składane ofiary do puszek w Dzień dobroci przeznaczone są na Caritas i zostaną przekazane na rzecz wsparcia rodzin z Ukrainy. W niedzielę Miłosierdzia Bożego przeżywamy Ogólnopolską niedzielę modlitw za kierowców.
 4. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do Pań ze Skoraczewa za pomoc w naprawieniu
  i odnowieniu ornatu. Jeszcze raz dziękuję za przygotowanie dekoracji świątecznej
  i ofiarowanie nowych obrusów na ołtarze mieszkańcom Toninka. Dziękuję mieszkańcom Wąwelna, którzy przygotowali procesję rezurekcyjną. Dziękuję za ofiary złożone na utrzymanie naszego cmentarza. Dziękuję za sprzątanie kościoła w marcu i kwietniu mieszkańcom Wąwelna. W maju proszę o sprzątnie mieszkańców Toninka. Bóg zapłać za wszelką pomoc i złożone dary.
 5. W poniedziałek 25 kwietnia, przypada święto św. Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje.
 6. We wtorek spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1700. Intencje na nowennę można wrzucać do skarbony.
 8. W piątek o 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i okazja do spowiedzi. Przypominam, że trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc maj. Pierwsze nabożeństwo w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100. Zachęcam, aby gromadzić się przy krzyżach i figurach na nabożeństwa.
 10. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. W poniedziałek biuro jest nieczynne.
 11. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego wraz z dodatkiem: Pięć minut z Bogiem.

 

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień:

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz