Ogłoszenia parafialne – Niedziela Zmartwychwstania – 17 IV 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 

 1. Drogim Parafianom i Gościom składam najserdeczniejsze życzenia. Bóg ukazał swoją wielką miłości. Nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w małżeństwach, rodzinach, gospodarstwach w pracy i wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy. Wszystkim życzę: Szczęść Boże!
 2. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Dziękuję mieszkańcom Toninka za przygotowanie dekoracji Grobu Pańskiego oraz za ofiarowanie obrusów na ołtarze boczne naszej świątyni, kwiaty. Dziękuję za kwiaty panu Mariuszowi z żoną. Dziękuję mieszkańcom Wąwelna za przygotowanie procesji rezurekcyjnej. Panu Henrykowi za przygotowanie obejścia wokół kościoła, a Panu Wiesławowi za dowiezienie do miejsc święcenia pokarmów. Wszystkim za okazane dobro i ofiarowane dary na stół: Bóg zapłać!
 3. Dziękuję za ofiary złożone na cele remontowe naszej parafii, na kwiaty do Grobu Pańskiego
  i na Grób Pański w Jerozolimie. Bóg zapłać!
 4. Jutro II dzień świąteczny. Msze św., jak w każdą niedzielę.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1700. Intencje na nowennę można wrzucać do skarbony.
 6. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i okazja do spowiedzi.
 7. W sobotę 23 IV spotkanie z dziećmi do I Komunii św. w kościele: o godz. 900 dziewczęta,
  a o godz. 930 chłopcy.
 8. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Tego dnia będziemy gościć w naszej Parafii kleryków Bydgoskiego Seminarium wraz z Ojcem Duchownym. Porządek Mszy św. będzie następujący: o godz. 800 i 930 Msze św. w Wąwelnie. O godz. 1100 Msza św. odpustowa ku czci św. Wojciecha w Toninie. O godz. 1500 uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie spotkanie z klerykami. Klerycy będą zbierali po Mszy św. ofiary na rzecz seminarium. Proszę mieszkańców Tonina i Ostrówka i wszystkich pragnących pomóc w ugoszczeniu kleryków o przygotowanie poczęstunku począwszy od rana do wieczora. Zapraszam całą parafię na odpust do Tonina.
 9. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 10. W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Zofię Łasę z Tonina. Polećmy Ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie?

 

Na czas radości ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa oraz świętowania w gronie rodzinnym wszystkim Parafianom i Gościom z serca błogosławię i życzę Szczęść Boże

 

ks. Michał Szmania – proboszcz