Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Zwykła C – 23 I 2022

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Zwykła C – 23 I 2022  

 1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że ?Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje?. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych. Zachęcam, aby wychodząc z kościoła wyciągnąć z koszyka fragment Pisma Świętego i w domu go przeczytać, a nawet sięgnąć do całego tego rozdziału.
 2. Bardzo dziękuję za ofiary składane w czasie nawiedzin duszpasterskich w domach. Dziękuję państwu Narloch z Mierucina za ofiarę złożoną na rzecz seminarium.
 3. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne Święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 4. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
 5. W piątek od godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do spowiedzi.
 6. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek, 24 styczniaŚwięty Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;

– w środa, 26 styczniaŚwięci Biskupi Tymoteusz i Tytus

– w piątek, 28 styczniaŚwięty Tomasz z Akwinu

 1. W naszej parafii organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. 2 i 3 lutego będzie można przywozić zużyty sprzęt i składać w wyznaczonym miejscu na parkingu przy plebanii. Informacje na plakacie i na ulotkach wyłożonych pod chórem oraz w internecie.
 2. W związku z pandemią przypominam i BARDZO PROSZĘ o zachowanie ostrożności, dezynfekcję rąk. Wszyscy uczestnicy liturgii obowiązkowo uczestniczą w maseczkach ochronnych.
 3. Biuro parafialne czynne po Mszy św. W sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail. Przypominam, że w poniedziałki biuro jest nieczynne.
 4. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 5. W minionym tygodniu zmarł Bogdan Jędrzyński z Tuszkowa. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Wszystkim  Parafianom na cały tydzień życzę obfitości łask i zdrowia

Szczęść Boże

 

ks. Michał Szmania – proboszcz