Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Zwykła C – 30 I 2022

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Zwykła – 30 I 2022

 1. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa ?Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela?. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej świątyni o godz. 900, 1500 w Toninie i 1700.
 2. W środę obchodzimy ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.
 3. Od środy wraca Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą będziemy odmawiać po Mszy św. o godz. 1700.
 4. Zapraszam i proszę mieszkańców Wąwelna do uporządkowania dekoracji świątecznej w czwartek 3 lutego od godz. 930. W Toninie mieszkańców Ostrówka.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 800 odwiedzę chorych i osoby podeszłego wieku z Komunią i spowiedzią św. Zachęcam, aby zgłaszać osoby, które w skutek pandemii już długi czas nie przystępowały do sakramentów świętych. Z racji Dnia chorego przypadającego 11 lutego udzielać będę sakramentu chorych wszystkim odwiedzanym. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź w Toninie od godz. 1430. Msza św. o godz. 1500. W Wąwelnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1600. Przed Mszą św. o godz. 1700 Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła w styczniu mieszkańcom Tuszkowa. W lutym proszę o sprzątanie świątyni mieszkańców Skoraczewa. 
 7. Dziękuje za dary składane na stół. Dziękuję za pomoc w pracach przy kościele panu Jarosławowi
  z Toninka.
 8. Zapraszam Radę Parafialną: duszpastersko – ekonomiczną na spotkanie w piątek 4 lutego na godz. 1830 na plebanię.
 9. W tym tygodniu patronują nam:

           – poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko,

           – sobota, 5 lutego – Święta Agata, dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.

 1. 2 i 3 lutego będzie można przywozić zużyty sprzęt i składać w wyznaczonym miejscu na parkingu przy plebanii. Informacje na plakacie i na ulotkach wyłożonych pod chórem oraz w internecie.
 2. W niedzielę 13 II o godz. 1100 Mszę św. w intencji Parafian będzie sprawował JE. Ks. Bp Krzysztof Włodarczyk Ordynariusz naszej diecezji. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. Biuro parafialne czynne po Mszy św. W sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail. Przypominam, że w poniedziałki biuro jest nieczynne.
 4. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego z dołączonym modlitewnikiem 5 minut z Bogiem.
 5. Intencje mszalne.

Wszystkim  Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień

Szczęść Boże