Ogłoszenia parafialne ? V Niedziela Zwykła C ? 6 II 2022

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Zwykła 

 1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.
 2. Dziękuję Parafialnej Radzie: duszpasterskiej i ekonomicznej za 5 lat współpracy z poprzednim proboszczem ks. Andrzejem i w tym ostatnim czasie ze mną. Dziękuję za pomoc i wsparcie w działaniu Parafii. Zgodnie z przysługującym mi prawem powołałem nową Radę, której członkowie zostaną przedłożeni do zatwierdzenia przez Ks. Biskupa.
 3. Dziękuję za ofiary złożone na rzecz klasztorów klauzurowych w dniu Matki Bożej Gromnicznej. Zebraliśmy 313 zł.
 4.  Dziękuję mieszkańcom Wąwelna za uporządkowanie dekoracji świątecznej, a w Toninie mieszkańcom Ostrówka i Tonina. Dziękuję Parafianom, którzy włączyli się w akcję elektrośmieci na rzecz misji. Dziękuję mieszkańcom Skoraczewa za ofiarowane kwiaty do kościoła.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W piątek 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.
  W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 900 i 1700. Wystawienie Najświętszego sakramentu i spowiedź od godz. 1600
 7. W sobotę 12 lutego na godz. 900 zapraszam do kościoła liturgiczną służbę.
 8. W przyszłą niedzielę 13 lutego składane na tacę ofiary przeznaczone są na cele remontowe naszej Parafii. W niedzielę spotkanie z dziećmi klas III i ich rodzicami. Tego dnia Mszę św. będzie sprawował JE. Ks. Bp Krzysztof Włodarczyk Ordynariusz naszej diecezji. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 9. W tym tygodniu patronują nam:

        – w czwartek 10 lutego ? Święta Scholastyka

       – w piątek 11 lutego ? Matka Boża z Lourdes

 1. Biuro parafialne czynne po Mszy św. W sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm.@wp.pl. Przypominam, że w poniedziałki biuro jest nieczynne.
 2. Bardzo proszę, aby wszystkie pary narzeczeńskie, które w tym roku ślubują, a jeszcze się nie skontaktowały z Proboszczem, by umówiły się w najbliższym czasie na spotkanie.
 3. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego. 

 Wszystkim  Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień

Szczęść Boże

 

ks. Michał Szmania – proboszcz