Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkanocna – 30 IV 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkanocna

  

 1. Dziękuję mieszkańcom Ostrówka za przygotowanie Kościoła w Toninie i poczęstunku
  w dzień odpustu ku czci św. Wojciecha. Dziękuję za pomoc w pracach na cmentarzu i wokół plebanii. Bóg zapłać!
 2. Dziękuję za ofiary złożone na tabernakulum dla kościoła w Toninie. Dziękuję mieszkańcom Mierucina nr: 41, 44, 46 a i b, 48 za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać! W przyszłym tygodniu proszę mieszkańców  
 3. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe od wtorku do soboty po Mszy św. o godz. 1700, (w poniedziałki rano), w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
 4. W środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Zapraszam do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku. Podczas Mszy św. o godz. 1100 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. dzieci ze szkoły w Przepałkowie wykonają program artystyczny związany z dniem 3 maja. Zapraszam bardzo serdecznie. Nabożeństwo majowe 3 maja o godz. 2030.
 5. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych od godz. 800. Zachęcam, aby zgłaszać nowych chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w Toninie od 1430, następnie Msza św. o godz. 1500. W Wąwelnie wystawienie Najświętszego Sakramentu
  i spowiedź od godz. 1600. Wieczorem adoracja i spowiedź od godz. 2030 do 2130. Zapraszam do tej osobistej wieczornej modlitwy. Przypominam, że trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 6. W sobotę różaniec w kościele o godz. 800. O godz. 830 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.
 8. Polecam Waszej łaskawości ofiarę, którą jest przeznaczona na nowe tabernakulum dla kościoła w Toninie.
 9. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 10. Biuro parafialne czynne po Mszy św. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl
 11. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Turek Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Wąwelnie i Adrianna Kinga Giersz Parafia pw. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim; Marek Frydrychowicz Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Wąwelnie i Kinga Pokrzywka Parafia pw. Świętej Trójcy Runowo; Łukasz Gołębiewski Parafia pw. św. Michała Arch. i bł. Bronisława Markiewicza w Toruniu i Małgorzata Kunca Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Wąwelnie. 

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień:

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz