Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkanocna – 8 V 2022

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkanocna

 

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 3. Dziękuję za złożone dziś ofiary na cele remontowe naszej parafii oraz na utrzymanie cmentarza. Dziękuję za wykonaną na cmentarzu naprawę chodnika Panu: Dąbrowskiemu, Szczęsnemu i Kozikowskiemu. Dziękuję za posadzenie lip Państwu Raźnym i Nowickim z Tuszkowa. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się podlewania krzewów na cmentarzu, a szczególnie Pani Krystynie, Urszuli i Panu Wiesławowi. Zachęcam wszystkich do pomocy w podlewaniu krzewów. Dziękuję mieszkańcom Toninka za uporządkowanie dekoracji w kościele.
 4. W poniedziałek 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. Msza Święte w naszym kościele o godz. 600.
 5. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie po Mszy Świętej
  o godz. 2000.
  Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy do Matki Najświętszej. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1830 i adoracja. O godz. 1930 różaniec i Litania loretańska, a o godz. 2000 Msza św. Po Mszy św. procesja do groty i Apel Jasnogórski.
 6. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.
 7. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1700,
  (w poniedziałki rano), w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych
  w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
 8. W sobotę, 14 maja, próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 900.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszam młodzież klas 6, z rodzicami na spotkanie po Mszy św.
  i majowym o godz. 1100. Klasa 6 rozpocznie przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 10. Lekcja liturgiczna dla młodzieży klas 7 odbędzie się we wtorek 17 V o godz. 1600 w kościele.
 11. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. W poniedziałek biuro jest nieczynne.
 12. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 13. Zmarła Maria Winkler z Wąwelna. Termin pogrzebu zostanie podany później. Polećmy Ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny Odpoczynek racz Jej dać Panie?

 

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień:

Szczęść Boże

 

ks. Michał Szmania – proboszcz