Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkanocna – 15 V 2022

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocna

 

 1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.
 2. Dziękuję za złożone ofiary na cele remontowe naszej parafii. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się podlewania krzewów na cmentarzu. Zachęcam wszystkich do pomocy w podlewaniu tuj. Dziękuje za złożone dary na stół. Dziękuję rodzicom dzieci klas III za wyczyszczenie posadzki przed tabernakulum.
 3. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.
 4. Lekcja liturgiczna dla młodzieży klas 7 odbędzie się we wtorek 17 V o godz. 1600 w kościele. Wieczorem o godz. 1900 sprzątanie świątyni przed uroczystością I Komunii św.
 5. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.
 6. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1600, adoracja i spowiedź.
 7. W sobotę o godz. 900 próba dla dzieci klas III przystępujących do I Komunii św.
 8. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1700,
  (w poniedziałki rano), w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
 9. W niedzielę 22 maja o godz. 1300, nastąpi uroczyste ustanowienie Sanktuarium św. Rity Patronki ?od spraw trudnych i po ludzku niemożliwych do rozwiązania” w parafii pw. św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity. Mszy Świętej będzie przewodniczył Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk. Uroczystość będzie transmitowana przez TVP Polonia.
 10. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. W poniedziałek biuro jest nieczynne.
 11. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.

 

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień:

Szczęść Boże

 

ks. Michał Szmania – proboszcz