Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela Wielkanocna – 22 V 2022

Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocna

 

 1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.
 2. Dziękuję za złożone ofiary na cele naszej parafii i cmentarza. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się podlewania krzewów na cmentarzu. Zachęcam wszystkich do pomocy
  w podlewaniu tuj. Dziękuje za złożone dary na stół. Dziękuję rodzicom dzieci klas III za posprzątanie kościoła. Dziękuję za obcięcie trawy wokół płotu kościoła i wokół i na cmentarzu.
 3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
 4. W środę 25 maja o godz. 2000 odbędzie się spotkanie nowej Rady Parafialnej i Ekonomicznej, na którą zapraszam wszystkich Radnych.
 5. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Podczas Mszy św. o godz. 1700 będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać będziemy Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 6. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1600, adoracja i spowiedź. Tego dnia rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.
 8. W sobotę o godz. 900 próba dla dzieci przystępujących do I Komunii św.
 9. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1700,
  (w poniedziałki rano), w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny
  w naszych codziennych potrzebach.
  Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
 10. W niedzielę 5 czerwca o godz. 1100 I Komunii św. 6 czerwca przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Toninie.
 11. W Oktawie Bożego Ciała (17-23 VI), jak w poprzednie lata będziemy modlić się o urodzaje. Wracamy do codziennej procesji pokutno-błagalnej wokół kościoła, którą każdego dnia proszę, aby przygotowała kolejna wieś naszej parafii.
 12. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. W poniedziałek biuro jest nieczynne.
 13. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień: Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz