Ogłoszenia parafialne – Wniebowstąpienie Pańskie – 29 V 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

Wniebowstąpienie Pańskie 

 1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg ?wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem? .
 2. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa. We wtorek o godz. 1830 ostatnia próba dla dzieci przystępujących do I Komunii św.
 3. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
 4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 1700. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. W przyszłą niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 800.
 5. Dziękuję za złożone ofiary na cele naszej parafii i cmentarza. Dziękuję mieszkańcom Toninka za sprzątanie kościoła w maju. W czerwcu proszę o sprzątanie mieszkańców Huty. Dziękuję Panu Marcelemu Kunca za wykoszenie łąki przy plebanii.
 6. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych od godz. 800. Zachęcam, aby zgłaszać nowych chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w Toninie od 1430, następnie Msza św. o godz. 1500. W Wąwelnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1600. Wieczorem adoracja i spowiedź od godz. 2100 do 2200. Zapraszam do tej osobistej wieczornej modlitwy. Przypominam Dzieciom i młodzieży o spowiedzi przed wakacjami. Przypominam, że powoli kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 7. W I sobotę miesiąca różaniec w kościele o godz. 830. Proszę o prowadzenie Żywy Różaniec z Huty. W lipcu poprowadzi Żywy Różaniec z Jaszkowa. O godz. 900 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. W sobotę spowiedź dzieci przed I Komunią św.
 8. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  O godz. 1100 dzieci przystąpią do Komunii św. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.
 9. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. W poniedziałek biuro jest nieczynne.
 10. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego z dodatkiem 5 minut
  z Bogiem.
   

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień: Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz