Ogłoszenia parafialne – Zesłanie Ducha Świętego – 5 VI 2022

Ogłoszenia parafialne

Zesłanie Ducha Świętego 

  1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby ?Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy?. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
  2. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.
  3. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 1700. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  4. W tym tygodniu Dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. uczestniczyć będą w tzw. Białym Tygodniu o godz. 1700.
  5. W poniedziałek 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach. Tego dnia przypada wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu w Toninie. Adoracja od godz. 900 do 1530. O 1530 Msza św. w intencji Parafian. Zapraszam do adoracji cała Parafię. Msza św. w Wąwelnie o godz. 1700.
  6. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
  7. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. W przyszłą niedzielę zapraszam o godz. 1100 rodziców i dzieci klas II, którzy w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tace przeznaczone są na cele remontowe naszej parafii.
  8. Dziękuję za złożone ofiary na cele naszej parafii i cmentarza. Zakupiłem nagłośnienie, które zostało zainstalowane na zewnątrz kościoła. Dziękuję za pomoc w instalacji Państwu Mariuszowi i Annie Wawrzynowicz. Dziękuję Panu Wojciechowi Melin za ofiarowanie i zainstalowanie mechanizmu bezprzewodowego załączania odsłaniania obrazu. Dziękuję rodzicom dzieci przystępujących do I Komunii św. za uporządkowanie terenu wokół kościoła i plebanii oraz posprzątanie świątyni. Dziękuję Panu Jarosławowi Mojzesowiczowi za uprzątnięcie gałęzi leżących wokół kościoła. Dziękuję Państwu Joannie i Waldemarowi Ciemnoczołowskim za ofiarowanie obrusu na ołtarz boczny naszej świątyni. Wszystkim za okazaną pomoc i dobro: Bóg zapłać.
  9. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. W poniedziałek biuro jest nieczynne.
  10. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień: Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz