Ogłoszenia parafialne – Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 12 VI 2022

Ogłoszenia parafialne

Trójcy Przenajświętszej 

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa ?Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (?), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
 2. W poniedziałek 13 czerwca przypada dzień fatimski. Od godz. 1900 do 2000 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 1930 różaniec, a o godz. 2000 Msza św. Po Mszy św. Litania loretańska i procesja z figurą Matki Bożej do groty.
 3. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 1700. Serdecznie zapraszam, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.
 4. W środę na godz. 1600 zapraszam chłopców klas 6 i 7 przygotowujących się do sakramentu na spotkanie o godz. 1600 do kościoła, a dziewczęta na godz. 1830. Wszystkie dziewczynki Parafii, które pragną sypać kwiatki podczas procesji zapraszam w środę na 1830.
 5. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, – Boże Ciało. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według porządku niedzielnego. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 1100. Proszę o przygotowanie ołtarzy mieszkańców: Jaszkowa (Figura przy cmentarzu), Mierucina (na kamienicy), Tuszkowa (Ośrodek Zdrowia) i Wąwelna (Grota Matki Bożej). Bardzo proszę, aby włączyć się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszam do niesienia sztandarów, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci Pierwszokomunijne, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania do uczestnictwa. Proszę o wystrój na trasie przejścia procesji i kwiaty dla dziewcząt sypiących kwiaty.
 6. Tak, jak zapowiadałem wcześniej w ciągu Oktawy Bożego Ciała przeżywać Msze św. o urodzaje z procesją pokutno-błagalną z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła: w Boże Ciało 16 VI ? Jaszkowo, w piątek 17 VI ? Huta, w sobotę ? Mierucin, w niedzielę ? Toninek, w poniedziałek 20 VI ? Tonin i Ostrówek, we wtorek 21 VI ? Skoraczewo, w środę 22 VI ? Tuszkowo, w czwartek 23 VI ? Wąwelno, w piątek 24 VI ? Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa ? mieszkańcy z wszystkich miejscowości naszej Parafii.
 1. Dziś w niedzielę kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. Dziękuję za złożone ofiary na cele remontowe naszej parafii i cmentarza. Dziękuję jeszcze raz rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym za przygotowanie uroczystości, posprzątanie kościoła i otoczenia. Dziękuję za ofiarowane pieniądze, które przeznaczyłem na nowy kielich. Bóg zapłać! Dzieciom dziękuję za ofiary złożona na rzecz dzieci w krajach misyjnych. Dziękuję rodzinom z Mierucina za uporządkowanie Golgoty i otoczenia przy plebanii. Dziękuję wszystkim, którzy troszczą się o cmentarz. Wszystkim za okazane dobro i pomoc: Bóg zapłać.
 3. Na wtorek 14 czerwca na godz. 1900 planujemy sprzątanie cmentarza przed uroczystością Bożego Ciała. Zapraszam wszystkich, którzy pragną pomóc.
 4. Dekanat Sępólno Krajeńskie w dniu 25 czerwca organizuje (po dwuletniej przerwie) XXVII Pieszą Pielgrzymkę do Górki Klasztornej. Pielgrzymka wyruszy z Więcborka o godz. 800. Zapisy w parafiach, a informację również na plakacie.
 5. Urząd Gminy Sośno przypomina o obowiązku złożenia do końca czerwca deklaracji o źródłach ogrzewania budynku.
 6. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. W poniedziałek biuro jest nieczynne.
 7. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 8. W minionym tygodniu zasnęli w Chrystusie: Anna Sołtys z Toninka, Zdzisław Kwieciński z Wąwelna, Jan Kapusta z Mierucina. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie?

 Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień: Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz