Ogłoszenia parafialne – XII Niedziela Zwykła – 19 VI 2022

Ogłoszenia parafialne

XII Niedziela Zwykła C 

 

 1. Dziękuję za złożone ofiary na cele remontowe naszej parafii i cmentarza. Dziękuję wszystkim, którzy przyszli posprzątać cmentarz. Wszystkim za okazane dobro i pomoc: Bóg zapłać!
 2. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy mieszkańcom Jaszkowa, Mierucina, Tuszkowa i Wąwelna;
  za niesienie: sztandarów, feretronów, baldachimu, prowadzenie kapłana; dziewczynkom sypiącym kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym, ministrantom, młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania; Panom z Huty za przywiezienie i ustawienie brzózek w kościele; Strażakom z Huty za zabezpieczenie trasy przejścia; Panu Dawidowi – szafarzowi i Krzysztofowi organiście; Mateuszowi i Krystianowi za niesienie tuby. Wszystkim którzy zbierali kwiaty
  i przyczynili się do przygotowania i uświetnienia procesji Bożego Ciała. Paniom i Panom Radnym za przygotowanie uroczystości. Składam podziękowania i staropolskie: Bóg zapłać! Dziękuję za ofiary poszczególnych wsi składane na Msze św. z prośbą o urodzaje. Na prośbę Panów Radnych
  z Wąwelna informuję, że ofiarę na Mszę św. od mieszkańców Wąwelna będzie można złożyć
  w czwartek do puszki wystawionej pod chórem. Dziękuję za okazaną pomoc i złożony dar dla Parafii
  w postaci kosiarki dla darczyńców pragnących być anonimowymi. Bóg zapłać!
 3. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 1700. Serdecznie zapraszam, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.
 4. W Oktawie Bożego Ciała Msze św. o urodzaje z procesją pokutno-błagalną z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła sprawowane są:

w poniedziałek 20 VI ? Tonin i Ostrówek,

we wtorek 21 VI ? Skoraczewo,

w środę 22 VI ? Tuszkowo,

w czwartek 23 VI ? Wąwelno,

w piątek 24 VI ? Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa ? mieszkańcy z wszystkich miejscowości naszej Parafii.

 1. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. W naszych modlitwach pamiętajmy o ojcach. Dla żyjących wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych ? wieczną nagrodę. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
 2. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz. 900, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji. Spowiedź na rano od 830.
 4. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. W poniedziałek biuro jest nieczynne.
 5. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.

 

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień: Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz