Ogłoszenia parafialne – XIII Niedziela Zwykła C – 26 VI 2022

Ogłoszenia parafialne

XIII Niedziela Zwykła C 

 1. Dziękuję za złożone ofiary na cele naszej parafii i cmentarza. Bóg zapłać.
 2. Dziękuję za uczestnictwo w całej Oktawie Bożego Ciała mieszkańcom wsi naszej Parafii: Huty, Jaszkowa, Mierucina, Tuszkowa, Skoraczewa, Tonina, Ostrówka, Toninka i Wąwelna. Dziękuję za niesienie: sztandarów, feretronów, baldachimu, prowadzenie kapłana; dziewczynkom sypiącym kwiatki, ministrantom, młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania; Paniom i Panom Radnym za przygotowanie dni oktawy. Dziękuję za złożone ofiary poszczególnych wsi na Msze św. z prośbą o urodzaje. Dziękuję za posprzątanie otoczenia wokół kościoła. Bóg zapłać!
 3. W tym tygodniu ostanie nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 1700. Serdecznie zapraszam, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.
 4. W środę uroczystość św. Piotra i Pawła. Składana ofiara przeznaczona jest na rzecz Stolicy Apostolskiej.
 5. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych od godz. 800. Zachęcam, aby zgłaszać nowych chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w Toninie od 1430, następnie Msza św. o godz. 1500. W Wąwelnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1600. Wieczorem adoracja i spowiedź od godz. 2100 do 2200.
 6. W I sobotę miesiąca różaniec w kościele o godz. 830. Proszę o prowadzenie Żywy Różaniec z Jaszkowa. W sierpniu poprowadzi Żywy Różaniec z Mierucina. O godz. 900 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.
 7. Dziękuję mieszkańcom Huty za sprzątanie i kwiaty do kościoła w czerwcu. Bóg zapłać! W miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu proszę o sprzątanie mieszkańców Wąwelna. W najbliższą sobotę proszę mieszkańców ulicy: Wąskiej, Młyńskiej i Sportowej.
 8. Od wtorku 5 lipca będzie można rezerwować intencje Mszalne na przyszły rok.
 9. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. W poniedziałek biuro jest nieczynne.
 10. Zapowiedzi ślubne: Paweł Madejski i Agnieszka Kuczera Parafia pw. św. Marii Magdaleny
  w Wąwelnie.
 11. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego z dołączonym modlitewnikiem 5 minut z Bogiem.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na pomoc dla Zosi Szcześniewskiej chorej na SMA. Bóg zapłać za okazaną pomoc.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana po wieczną nagrodę: śp. Andrzej Gburek z Wąwelna i Eugenia Kryza była mieszkanka Tonina, której pogrzeb w poniedziałek 27 czerwca o godz. 1300. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie?.

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień: Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz