Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Zwykła – 28 I 2024 r.

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Zwykła

 

 1. Dziękuję mieszkańcom Tuszowa za posprzątanie Kościoła. Bóg zapłać! W lutym proszę o sprzątanie mieszkańców Skoraczewa.
 2. Do 30 stycznia można składać na parkingu elektrośmieci. Zachęcam do wsparcia misji.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1615.
 4. Z racji, że w pierwszy piątek miesiąca przypada w Święto Ofiarowania Pańskiego, chorych i osoby podeszłego wieku odwiedzę w czwartek 1 lutego od godziny 800.
 5. W piątek 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem świec o godz.: 900, i 1700, w Toninie o godz. 1500. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 830 i 1600, w Toninie od godz. 1430.
 6. W piątek Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane do puszki przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.
 7. Zapraszam i proszę mieszkańców Mierucina o uporządkowanie dekoracji świątecznej w Wąwelnie, a w Toninie mieszkańców Ostrówka.
 8. W I sobotę Różaniec na rano o godz. 800. O godz. 830 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.
 9. W przyszłą niedzielę 4 lutego poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 1100. Po Mszy św. katecheza dla dzieci i rodziców.
 10. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 11. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl.  W poniedziałek zamknięte! 

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień: 

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz