Ogłoszenia parafialne – X Niedziela Zwykła – 11 VI 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

X Niedziela Zwykła 

  1. Dziękuję za ofiary złożone na rzecz tabernakulum w Toninie i cele remontowe naszej Parafii. Dziękuję Dzieciom Pierwszokomunijnym za ofiarę dla dzieci na misjach. Dziękuję mieszkańcom Skoraczewa za posprzątanie kościoła i proszę o sprzątanie w czerwcu. Bóg zapłać!
  2. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy mieszkańcom Huty, Toninka, Skoraczewa, Tonina i Ostrówka; za niesienie: sztandarów, feretronów, baldachimu, prowadzenie kapłana; dziewczynkom sypiącym kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym, ministrantom, młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania; Panom z Huty za przywiezienie i ustawienie brzózek w kościele; Strażakom z Huty za zabezpieczenie trasy przejścia; Panu Dawidowi – szafarzowi i Pani Marioli za śpiew. Wszystkim którzy zbierali kwiaty i przyczynili się do przygotowania i uświetnienia procesji Bożego Ciała. Dziękuję za wystrojenie kościoła w Toninie. Paniom i Panom Radnym za przygotowanie uroczystości. Składam podziękowania i staropolskie: Bóg zapłać! Dziękuję za ofiary poszczególnych wsi składane na Msze św. z prośbą o urodzaje. Na prośbę Panów Radnych z Wąwelna informuję, że ofiarę na Mszę św. od mieszkańców Wąwelna będzie można złożyć w czwartek do puszki wystawionej pod chórem.
  3. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 1700., w piątek przed Mszą św. W niedzielę po Mszy św. o godz. 1100.
  4. W ciągu Oktawy Bożego Ciała Msze św. o urodzaje z procesją pokutno-błagalną z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

poniedziałek 12 VI ? Tuszkowo,

wtorek 13 VI ? Tonin i Ostrówek,

środa 14 VI ? Jaszkowo,

czwartek 15 VI ? Wąwelno,

piątek 16 VI ? Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa ? mieszkańcy z wszystkich miejscowości naszej Parafii.

  1. We wtorek 13 czerwca kolejny dzień fatimski. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1900 i adoracja. O godz. 1930 różaniec i Litania loretańska, a o godz. 2000 Msza św. Po Mszy św. procesja do groty i Apel Jasnogórski.
  2. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie ziół i kwiatów. W piątek ostania procesja wokół świątyni.
  3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Z racji uroczystości nie obowiązuje post. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1600.
  4. Nasz dekanat organizuje pieszą pielgrzymkę z Więcborka do Górki Klasztornej. Wyjście w sobotę 17 czerwca o godz. 800. Msza św. w Górce Klasztornej o godz. 1400.
  5. Biuro parafialne czynne w czerwcu po Mszy św. o godz. 1800. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień:

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz