Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 4 VI 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

Trójcy Przenajświętszej

  1. Dziękuję rodzicom dzieci, które przyjęły I Komunię za złożoną ofiarę, którą będzie przeznaczona na renowację puszki z tabenaculum. Dziękuję mieszkańcom Skoraczewa za posprzątanie kościoła i proszę o sprzątanie w czerwcu. Bóg zapłać!
  2. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 1700.
  3. We wtorek przypada adoracja Najświętszego Sakramentu w Toninie. Adoracja od godz. 900 zakończona Mszą św. o godz. 1500. We wtorek zapraszam dziewczęta i chłopców klas 7 i 8 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na spotkanie o godz. 1600 do kościoła. Wszystkie dziewczynki, które pragną sypać kwiatki podczas procesji zapraszam na próbę w środę na godz. 1830, a wszystkich Parafia proszę o kwiaty do sypania na Boże Ciało.
  4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, – Boże Ciało. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według porządku niedzielnego. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 1100. Proszę o przygotowanie ołtarzy mieszkańców: Toninka, Huty Skorczewa i Tonina i Ostrówka. Bardzo proszę, aby włączyć się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszam do niesienia sztandarów, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci Pierwszokomunijne, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania do służenia podczas procesji. Proszę o wystrój na trasie przejścia procesji i kwiaty dla dziewcząt sypiących kwiaty.
  5. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1600.
  6. Biskup Ordynariusz Krzysztof Włodarczyk udzielił wszystkim wiernym diecezji bydgoskiej i osobom przebywającym na jej terenie, dyspensy od zachowania charakteru pokutnego piątku, 9 czerwca, w tym od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Korzystających z dyspensy zachęca do modlitwy w intencjach Ojca Świętego Franciszka i praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia bądź innych czynów pokutnych?.
  7. W ciągu Oktawy Bożego Ciała przeżywać Msze św. o urodzaje z procesją pokutno-błagalną z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

czwartek 8 VI – Boże Ciało ? Toninek

piątek 9 VI ? Huta,

sobotę 10 VI ? Mierucin,

niedziela 11 VI ? Skoraczewo,

poniedziałek 12 VI ? Tuszkowo,

wtorek 13 VI ? Tonin i Ostrówek,

środa 14 VI ? Jaszkowo,

czwartek 15 VI ? Wąwelno,

piątek 16 VI ? Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa ? mieszkańcy z wszystkich miejscowości naszej Parafii.

  1. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele remontowe naszej Parafii.
  2. Biuro parafialne czynne w czerwcu po Mszy św. o godz. 1800. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl
  3. Zapowiedzi przedślubne: Marek Mateusz Świtaj par. tutejsza, Natalia Skoczek, Parafia pw. św. Katarzyny Al., NMP Wspomożycielki Wiernych.

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień:

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz