Ogłoszenia parafialne – Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 28 V 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

Zesłanie Ducha Świętego 

 1. Dziękuję za ofiary złożone na tabernakulum dla kościoła w Toninie. Bóg zapłać!
 2. Dziękuję rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii św. za przygotowanie świątyni
  i otoczenia, mieszkańcom Tuszkowa za sprzątanie kościoła w maju. Bóg zapłać! W przyszłym miesiącu proszę mieszkańców Skoraczewa.
 3. W tym tygodniu Dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. będą uczestniczyć w tzw. Białym Tygodniu o godz. 1700.
 4. W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świątek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza św. o godz. 1700.
 5. Ostanie nabożeństwa majowe od poniedziałku do środy po Mszy św. o godz. 1700.
 6. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 1700. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. W czwartek 1 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
 8. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych od godz. 800. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w Toninie od 1430, następnie Msza św. o godz. 1500. W Wąwelnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1600. Wieczorem adoracja i spowiedź od godz. 2030 do 2130. Zapraszam do tej osobistej wieczornej modlitwy. Przypominam Dzieciom i młodzieży o spowiedzi przed wakacjami i przed rocznicą I Komunii św. Przypominam, że w przyszłą niedzielę kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 9. W I sobotę miesiąca różaniec w kościele o godz. 800. O godz. 830 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.
 10. W najbliższą niedzielę 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia dzieci klas IV będą obchodzić rocznicę I Komunii św. W przyszłą niedzielę zapraszam o godz. 1100 rodziców i dzieci klas II, którzy w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św.
 11. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 12. Biuro parafialne czynne w maju/czerwcu po Mszy św. o godz. 1800. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl
 13. Zapowiedzi przedślubne: Marek Mateusz Świtaj par. tutejsza, Natalia Skoczek, Parafia pw. św. Katarzyny Al., NMP Wspomożycielki Wiernych.

 Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień:

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz