Ogłoszenia parafialne – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 9 IV 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

Drogim Parafianom i Gościom składam najserdeczniejsze życzenia! Jezus mówi:  ?Zmartwychwstałem i teraz zawsze jestem z tobą?. Jezus żyje i jako żyjący idzie przed nami. Woła nas, byśmy szli za Nim, żyjącym, i byśmy w ten sposób i my odnaleźli drogę życia. Niech radość poranka zmartwychwstania stanie się Waszym udziałem. Zwycięstwo Chrystusa niech wzmacnia Was, gdy przyjdzie czas próby. Przyjmijcie miłość Boga, bo tylko ona jest w stanie zniszczyć wszelkie zło w nas i wokół nas. Życzę dobrego, radosnego i rodzinnego świętowania. Szczęść Boże!

 

 1. Dziękuję mieszkańcom Tuszkowa za przygotowanie poczęstunku dla kapłanów w dzień spowiedzi. Dziękuję za ofiary złożone na tabernakulum dla kościoła w Toninie. Dziękuję mieszkańcom Mierucina nr: 31/1,31/2,32,34,35,37 za posprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu proszę mieszkańców Mierucina nr: 23,25,26,28,31. Wszystkim: Bóg zapłać!
 2. Dziękuję za złożone ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz te złożone na cele remontowe naszej Parafii.
 3. Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Dziękuję mieszkańcom Jaszkowa za przygotowanie dekoracji Grobu Pańskiego. Dziękuję mieszkańcom Toninka za przygotowanie procesji rezurekcyjnej. Panu Wiesławowi za dowiezienie do miejsc święcenia pokarmów. Wszystkim za okazane dobro i ofiarowane dary na stół: Bóg zapłać!
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszą św. wieczornej.
 5. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i okazja do spowiedzi. Polecam Waszej łaskawości ofiarę, którą jest przeznaczona na nowe tabernakulum dla kościoła w Toninie.
 6. W sobotę 15 IV spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. w kościele:
  o godz. 900.
 7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. o 1100 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 8. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 9. Biuro parafialne czynne po Mszy św. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl

Na czas radości ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa

oraz świętowania w gronie rodzinnym wszystkim Parafianom i Gościom

z serca błogosławię i życzę Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz