Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkanocna – 28 IV 2024 r.

 

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocna

 

 1. Dziękuję mieszkańcom Huty nr 10,14 za kwiaty i posprzątanie kościoła. Bóg zapłać! W przyszłym miesiącu proszę mieszkańców Jaszkowa 1-6a.
 2. Dziękuję za złożone ofiary na cele remontowe naszej Parafii, dach i elewację kościoła oraz pomoc w wykonanych pracach przy kościele w Toninie, przygotowanie posiłków dla pracowników. Bóg zapłać!
 3. Dziękuję mieszkańców Toninka za wykonanie i postawienia nowego krzyża we wsi.
 4. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe od wtorku do soboty po Mszy św. o godz. 1700, (w poniedziałki rano), w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
 5. W maju odwiedzę chorych w czwartek 2 maja od godz. 800.
 6. W piątek 3 maja pierwszy piątek miesiąca przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Z racji I piątku spowiedź przed każdą Mszą św. Wieczorem adoracja i spowiedź od godz. 2000. Nabożeństwo majowe o godz. 2030. Tego dnia nie obowiązuje post.
 7. W sobotę różaniec w kościele o godz. 800. O godz. 830 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.
 8. Zapowiedzi przedślubne: Ewa Glonek i Radosław Krzeczkowski. Parafia pw. św. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy.
 9. Zmarł śp. Wiesław Wiśniewski ze Skoraczewa. Pogrzeb we wtorek 30 IV o godz. 1000. Zmarła śp. Teresa Młynarek z Mierucina. Pogrzeb we wtorek o godz. 1200. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
 10. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 11. Biuro parafialne czynne po Mszy św. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl

  

Wszystkim Parafianom

z serca błogosławię i życzę

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz