Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu – 17 III 2024 r.

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Dziękuję mieszkańcom Toninka za posprzątanie Kościoła. Bóg zapłać!
 2. Dziękuje za ofiarę złożone na cele remontowe naszej Parafii oraz w kopertach na dach i elewację kościoła w Toninie. Bóg zapłać!
 3. Dziękuję Paniom za pomoc w kuchni w czasie rekolekcji i za wszystkie wykonane prace wokół kościołów i dary złożone na stół. Bóg zapłać!
 4. Osoby, które nie zgłosiły dodatkowych osób podeszłego wieku i chorych do spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej mogą do uczynić do wtorku włącznie.
 5. W dniach od 16 do 24 marca przeżywać będziemy Nowennę w intencji Ojczyzny. Zachęcam do włączenia się w „Akcję 21:20”, w której za wstawiennictwem polskich męczenników: św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki prosić będziemy w intencji zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszą św. o godz. 1615.
 7. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1600. Serdecznie zapraszam na Drogę krzyżowa ulicami Wąwelna po Mszy św. o godz. 1700 w intencji przebłagania na grzechy mieszkańców naszej Parafii. Proszę o niesienie krzyża mieszkańców wiosek począwszy od Wąwelna.
 8. W tym tygodniu spowiedź w parafiach dekanatu. W sobotę 23 III w Sępólnie Krajeńskim. Spowiedź w naszej Parafii 25 III od 1030-1200 i 1530-1700.
 9. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa, poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy św. O godz. 1100 uroczyste wejście sprzed kościoła. W niedzielę składane do puszki ofiary przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego. Gorzkie żale po Mszy św. o godz. 800.
 10. Zapowiedzi przedślubne: Mirosław Buraczewski, Monika Tokarska Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Wąwelnie. Martyna Szymańska Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Wąwelnie, Dawid Warmke Parafia pw. Św. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim.
 11. Kolejna grupa młodzieży klas VI rozpoczyna przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Proszę, aby rodzice do końca Wielkiego Postu zapisali dzieci.
 12. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 13. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl. W poniedziałek biuro jest zamknięte.
 14. Zmarł Władysław Zdanowicz z Tonina. Pogrzeb we wtorek 19 III o godz. 1100. Polećmy zmarłego Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

 

Wszystkim  Parafianom z serca błogosławię i życzę:

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz