Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu – 26 III 2023

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu 

 1. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.
 2. Dziękuję za ofiary złożone na tabernakulum dla kościoła w Toninie. Dziękuję za pomoc w uprzątnięciu śmietnika na cmentarzu. Dziękuję tym, którzy podjęli się duchowej adopcji dziecka poczętego. Bóg zapłać.
 3. Dziękuję mieszkańcom Jaszkowa domów nr: 18-25 za posprzątanie kościoła. W kwietniu proszę mieszkańców Mierucina.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszą św. o godz. 1700.
 5. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1600. Serdecznie zapraszam na Drogę krzyżowa ulicami Wąwelna po Mszy św. o godz. 1700 w intencji przebłagania na grzechy mieszkańców naszej Parafii. Proszę o niesienie krzyża mieszkańców wiosek począwszy od Wąwelna.
 6. W I sobotę o godz. 800 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Różaniec po Mszy św.
 7. W tym tygodniu spowiedź w parafiach dekanatu. W czwartek w Wielowiczu, a w sobotę w Sępólnie Krajeńskim. Wszystkie sprawy proszę załatwiać po Mszy św.
 8. Przed Wielkanocą w Wielki Poniedziałek odwiedzę chorych ze spowiedzią i Komunią św. Proszę, aby do przyszłej niedzieli zgłosić dodatkowe osoby podeszłego wieku i chorych.
 9. Spowiedź św. z udziałem zaproszonych kapłanów w Wielki Poniedziałek 3 IV od godz. 1600-1800. Proszę mieszkańców Tuszkowa o przygotowanie poczęstunku dla kapłanów w dzień spowiedzi.
 10. W przyszłą niedzielę ? Niedziela Palmowa, poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy św. O godz. 1100 uroczyste wejście sprzed kościoła. W niedzielę składane do puszki ofiary przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego. Gorzkie żale po Mszy św. o godz. 1100.
 11. Mieszkańcy Wąwelna mogą odbierać kartki po Mszy św. Polecam Waszej łaskawości ofiarę, którą jest przeznaczona na nowe tabernakulum dla kościoła w Toninie.
 12. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 13. Biuro parafialne czynne po Mszy św. W poniedziałek biuro zamknięte. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl
 14. Zmarła śp. Zofia Stremlau z Wąwelna. Polećmy Ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek? 

Wszystkim  Parafianom z serca błogosławię i życzę:

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz