Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu – 19 IV 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu 

 1. Dziękuję za ofiary złożone za cele remontowe naszej parafii i na tabernakulum dla kościoła w Toninie. Dziękuję tym wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach parafialnych. Dziękuję za ofiary w czasie rekolekcji i dary na stół. Bóg zapłać.
 2. Dziękuję mieszkańcom Jaszkowa domów nr: 13-17 za posprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu proszę mieszkańców Jaszkowa nr: 18-25.
 3. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie przed Mszą Świętą. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty. Spowiedź św. z udziałem zaproszonych kapłanów w Wielki Poniedziałek 3 IV od godz. 1600-1800.
 4. Proszę mieszkańców Tuszkowa o przygotowanie poczęstunku dla kapłanów w dzień spowiedzi; mieszkańców Jaszkowa o przygotowanie Grobu Pańskiego, a mieszkańców Toninka o przygotowanie procesji w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. W piątek 31 marca  Droga Krzyżowa ulicami Wąwelna.
 5. W poniedziałek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP przełożona na poniedziałek.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszą św. o godz. 1700.
 7. W piątek zapraszam na Drogę krzyżową w Toninie o godz. 1500, a w Wąwelnie po Mszy św. o godz. 1700. W piątek od godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź.
 8. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. 1700.
 9. Gorzkie żale w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 800.
 10. Mieszkańcy Wąwelna mogą odbierać kartki po Mszy św. Polecam Waszej łaskawości ofiarę, którą jest przeznaczona na nowe tabernakulum dla kościoła w Toninie.
 11. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 12. Biuro parafialne czynne po Mszy św. W poniedziałek biuro zamknięte. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl

Wszystkim  Parafianom z serca błogosławię i życzę:

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz