Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu – 3 IV 2022

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu 

 1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.
 2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych i tym, którzy przystąpili do spowiedzi. Na ręce Pani Dyrektor Małgorzaty Suchomskiej składam podziękowanie dla Grona Pedagogicznego za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji oraz uczniom za uczestnictwo. Słowa wdzięczności kieruje do mieszkańców Huty za przygotowanie poczęstunku dla kapłanów w dzień spowiedzi. Dziękuję Paniom za pomoc w podaniu posiłków i wszystkie wykonane prace. Moje podziękowanie kieruje do tych, którzy dbają o porządek na cmentarzu i wzięli do serca apel Proboszcza wypowiedziany w Środę Popielcową. Wszystkim: Bóg zapłać!
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1700. Intencje na nowennę można składać do skarbony.
 4. W tym tygodniu spowiedź codziennie przed Mszą św. W piątek i sobotę spowiedź od godz. 1600.   
 5. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1600. Serdecznie zapraszam na Drogę krzyżowa ulicami Wąwelna po Mszy św. o godz. 1700 w intencji przebłagania na grzechy mieszkańców naszej Parafii. Proszę o niesienie krzyża mieszkańców wiosek począwszy od Wąwelna, a Panów Strażaków o zadbanie o bezpieczeństwo.
 6. W tym tygodniu spowiedź w parafiach dekanatu. Wszystkie sprawy proszę załatwiać po Mszy św. wieczornej.
 7. Gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100.
 8. W przyszłą niedzielę ? Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas KAŻDEJ MSZY ŚW. (również w sobotę) !!!!!!!!!!!!!!!! O godz. 1100 uroczyste wejście sprzed kościoła (o ile pogoda dopisze). W drugą niedzielę składka przeznaczona jest na cele remontowe naszej parafii, a do puszki proszę o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W Niedzielę Palmową po Gorzkich żalach spotkanie z dziećmi klas III i ich rodzicami.
 9. W tym roku wracamy do tradycyjnego święcenia potraw. W Wielką Sobotę świecenie od godz. 1000 w Toninku. Pana radnego Wiesława Dąbrowskiego proszę podwiezienie do wsi.
 10. Mieszkańcy Wąwelna mogą odbierać kartki po Mszy św. Dziękuję za ofiary na utrzymanie cmentarza.
 11. Biuro parafialne czynne po Mszy św. W sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl Przypominam,
  że w poniedziałki biuro jest nieczynne.
 12. Zapowiedzi ślubne: Gabriel Opas i Alicja Dąbrowska ? Parafia pw. św. Józefa w Sitnie; Mateusz Mazur ? Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Oborowie i Kamila Jankowiak ? Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Wąwelnie; Dawid Rachwalski i Kornelia Raźna ? Parafia Wniebowzięcia NMP Koronowo, Dawid Kolenda i Magdalena Samulska ? Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Wąwelnie.
 13. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 14. Intencje mszalne.

 

Na czas Wielkiego Postu życzę wytrwałości w postanowieniach, posłuszeństwa Bogu
i zaufaniu Jemu.

Wszystkim  Parafianom z serca błogosławię i życzę Szczęść Boże

 

ks. Michał Szmania – proboszcz