Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu – 27 III 2022

 Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą ?Laetare?, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: ?Laetare, Jerusalem (?)?, czyli: ?Raduj się, Jerozolimo (?)?.
 2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Nauki w czasie Mszy św. niedzielnej, a w poniedziałek i wtorek podczas Mszy o godz. 1700. W środę 30 III spowiedź z udziałem zaproszonych kapłanów od godz. 1600, a Msza św. na zakończenie rekolekcji o godz. 1800 z nauką rekolekcyjną. W czasie rekolekcji w czasie Mszy św. będzie zbierana składka. Rekolekcje prowadzi ks. dr Michał Damazyn. Proszę mieszkańców Huty o przygotowanie poczęstunku dla kapłanów w dzień spowiedzi.
 3. Od poniedziałku rekolekcje w kościele również dla naszej szkoły: o godz. 755 ? klasy 6,7,8; o 855 ? klasy 3,4,5 o godz. 955 ? klasy 0,1,2
 4. Dziękuję za ofiary złożone na cele remontowe parafii, te wpłacane na konto parafii oraz na utrzymanie cmentarza. Dziękuję Panom z Huty za porąbanie części drzewa do kościoła i za wszystkie wykonane w tym tygodniu prace przy kościele, na plebani oraz za dary na stół. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Wąwelna. Proszę o nie również w kwietniu. Wszystkim: Bóg zapłać!
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1800. Intencje na nowennę można składać do skarbony.
 6. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych. Będzie to spowiedź i Komunia świąteczna. Chorych nie będę już odwiedzał przed świętami. Proszę zgłaszać szczególnie nowych chorych.
 7. Spowiedź w Toninie od 1420 następnie Droga krzyżowa i Msza św. o godz. 1500. W Wąwelnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1600. Droga krzyżowa w Wąwelnie po Mszy św. o godz. 1700
 8. W sobotę różaniec w kościele o godz. 830 prowadzi Żywy Różaniec z Toninka. W tym czasie można przystąpić do spowiedzi. O godz. 900 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.
 9. Gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100.
 10. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie przed każdą Mszą Świętą. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty.
 11. Mieszkańcy Wąwelna mogą odbierać kartki po Mszy św. Ofiary przeznaczone są na utrzymanie cmentarza.
 12. Biuro parafialne czynne po Mszy św. W sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl Przypominam,
  że w poniedziałki biuro jest nieczynne.
 13. Zapowiedzi ślubne: Dawid Rachwalski i Kornelia Raźna ? Parafia pw. Wniebowzięcia NMP Koronowo, Dawid Kolenda i Magdalena Samulska – Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Wąwelnie.
 14. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 15. Zmarł śp. Zenon Dziamecki, którego pogrzeb w środę o godz. 1300. Polećmy Go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie?

Na czas Wielkiego Postu życzę wytrwałości w postanowieniach, posłuszeństwa Bogu
i zaufaniu Jemu.

Wszystkim  Parafianom z serca błogosławię i życzę Szczęść Boże

 

ks. Michał Szmania – proboszcz