Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkiego Postu – 20 III 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkiego Postu 

 1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: ?Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie?. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go. Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Nauki w czasie Mszy św. niedzielnej, a w poniedziałek i wtorek podczas Mszy o godz. 1700. W środę 30 III spowiedź z udziałem zaproszonych kapłanów od godz. 1600, a Msza św. na zakończenie rekolekcji o godz. 1800 z nauką rekolekcyjną. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Michał Damazyn. Proszę mieszkańców o Huty przygotowanie poczęstunku dla kapłanów w dzień spowiedzi.
 2. Dzisiaj spotkanie z młodzieżą klas VII i ich rodziców po Gorzkich żalach rozpoczynające przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 3. Dziękuję za ofiary złożone na cele remontowe parafii, te wpłacane na konto parafii oraz wycinkę drzew i utrzymanie cmentarza. Bóg zapłać!
 4. Dziękuję za przewiezienie drewna z cmentarza pod kościół. Za sprzątnie kościoła mieszkańcom Wąwelna oraz za złożone dary na stół i inne dobra składam serdeczne: Bóg zapłać!
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1700. Intencje na nowennę można składać do skarbony.
 6. W czasie Wielkiego Postu zapraszam serdecznie na Drogę krzyżową w piątek o godz. 1500
  w Toninie, a w Wąwelnie po Mszy św. o godz. 1700. Zapraszam również na Gorzkie żale
  w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100. W piątek od godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do spowiedzi.
 7. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie przed każdą Mszą Świętą. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty.
 8. Mieszkańcy Wąwelna mogą odbierać kartki po Mszy św. Ofiary przeznaczone są na zapłatę za wycinkę drzew na cmentarzu i jego utrzymanie.
 9. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.
 10. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. 1700.
 11. Po upływie 5 lat kadencji Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, w dniu 7 marca skierowałem do Kurii Diecezjalnej pismo z prośbą o zatwierdzenie nowych rad. Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk na mocy kan. 536 i 537 Kodeksu Prawa Kanonicznego zatwierdził na 5 lat skład rad. Rada Ekonomiczna: Wiesław Dąbrowski z Toninka, Andrzej Frąckowiak z Huty, Henryk Wąsik z Tonina, Jarosław Mojzesowicz z Wąwelna. Rada Parafialna: Stefan Buraczewski z Jaszkowa, Urszula Mizera z Mierucina, Beata Mrowiec ze Skoraczewa, Krystyna Raźna z Tuszkowa, Grażyna Studzińska z Ostrówka i Krzysztof Jasiek z Wąwelna. Dziękuję Radnym, którzy podjęli się trudu współpracy dla dobra Parafii.
 12. We wtorek 29 marca od godziny 1030 w przychodni przy ul. Młyńskiej odbędą się odpłatne badania USG, Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, echo serca. Informacje na plakacie w gablocie oraz w przychodni.
 13. W kościele w Wąwelnie i w Toninie zostały ustawione bezdotykowe dozowniki płynu do dezynfekcji rąk, które zostały przekazana przez Urząd Gminy w Sośnie. Bardzo dziękuję.
 14. Biuro parafialne czynne po Mszy św. W sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl Przypominam,
  że w poniedziałki biuro jest nieczynne.
 15. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.

 

Na czas Wielkiego Postu życzę wytrwałości w postanowieniach, posłuszeństwa Bogu
i zaufaniu Jemu.

Wszystkim  Parafianom z serca błogosławię i życzę Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz