Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkiego Postu – 13 III 2022

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu 

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Ofiary na rzecz misji można złożyć do puszki pod chórem.
 2. Dzisiaj spotkanie dzieci klas III i ich rodziców po Gorzkich żalach.
 3. Dziękuję za prace wykonane w tym tygodniu wokół kościoła: za wywiezienie dachówek do Tonina ? mieszkańcom Tonina i Wąwelna, wycięcie krzaków wokół płotu kościoła ? mieszkańcom Tuszkowa oraz za sprzątanie cmentarza parafialnego.: szczególnie mieszkańcom Huty i Jaszkowa i tym wszystkim, którzy okazali ochotną pomoc. Bóg zapłać!
 4. Dziękuję za ofiary złożone na rzecz Ukrainy, te wpłacane na konto parafii oraz na cele remontowe parafii i wycinkę drzew na cmentarzu. Bóg zapłać!
 5. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1700. Intencje na nowennę można składać do skarbony.
 7. W czasie Wielkiego Postu zapraszam serdecznie na Drogę krzyżową w piątek o godz. 1500 w Toninie, a w Wąwelnie po Mszy św. o godz. 1700. Zapraszam również na Gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100. W piątek od godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do spowiedzi.
 8. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. W naszej świątyni Msza Święta tego dnia o godz. 900. Zapraszam do wspólnej modlitwę, a szczególnie wszystkich mężczyzn, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła i naszych rodzin.
 9. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w niedzielę 27 III i zakończymy w środę 30 III. Spowiedź z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w środę 30 III od godz. 1600. Rekolekcje dla naszej szkoły odbędą się w kościele od 28-30 III. Droga krzyżowa ulicami Parafii w piątek 8 kwietnia po Mszy św. o godz. 1700. O dekorację świąteczną Grobu Pańskiego proszę mieszkańców Toninka, a o asystę przy procesji rezurekcyjnej mieszkańców Wąwelna.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 i Gorzkich żalach zapraszam młodzież klas VII i ich rodziców na spotkanie rozpoczynające przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 11. Po pandemii wracają kartki do spowiedzi, które zostały lub zostaną w najbliższym czasie dostarczone przez Radnych Parafii. Mieszkańcy Wąwelna mogą odbierać kartki po Mszy św. Ofiary przeznaczone będą na zapłatę za wycinkę drzew na cmentarzu i jego utrzymanie.
 12. Biuro parafialne czynne po Mszy św. W sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl Przypominam, że
  w poniedziałki biuro jest nieczynne.
 13. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 14. Intencje mszalne.

 

Na czas Wielkiego Postu życzę wytrwałości w postanowieniach, posłuszeństwa Bogu
i zaufaniu Jemu.

Wszystkim  Parafianom z serca błogosławię i życzę Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz