Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu – 6 III 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu 

 1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.
 2. Dziękuję za ofiary złożone w Środę Popielcową na utrzymanie hospicjów naszej diecezji oraz na rzecz Ukrainy. Jeszcze dzisiaj można złożyć ofiarę do puszki na ten cel.
 3. Dziękuję wszystkim, którzy w tym tygodniu pomagali w pracach przy kościele: przy pakowaniu dachówek, wycinaniu gałęzi, porządkowaniu terenu wokół kościoła i innych pracach. Dziękuję mieszkańcom Tonina, Tuszkowa, Mierucina, Skoraczewa, Wąwelna. Bóg zapłać!
 4. Dziękuję tym wszystkich, którzy w sobotę przyszli na modlitwę i sprzątanie cmentarza. Bóg zapłać! Informuję, że w poniedziałek i wtorek z racji wycinki drzew cmentarz będzie zamknięty. Za osoby, które w te dni samowolnie wchodzić będą na cmentarz Parafia nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakiegokolwiek wypadku. W środę na 930 zapraszam wszystkich, którzy będą mogli przyjść, aby posprzątać cmentarz po wycince drzew. Bieżące informację o sprzątaniu podam na stronie Parafii.
 5. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzę obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej Wąwelskiej. Tego dnia na godz. 900 zapraszam wszystkie Kobiety naszej Parafii na Mszę św. w ich intencji.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1700.
 7. W czasie Wielkiego Postu zapraszam serdecznie na Drogę krzyżową w piątek w Toninie o godz. 1500, a w Wąwelnie po Mszy św. o godz. 1700. Zapraszam na Gorzkie żale z w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100.
 8. W przyszłą niedzielę 13 marca składane na tacę ofiary przeznaczone są na cele remontowe naszej Parafii. Po Mszy św. i Gorzkich żalach zapraszam dzieci klas III i ich rodziców na spotkanie.
 9. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes ? Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach.
 10. Po pandemii wracają kartki do spowiedzi, które zostaną w najbliższym czasie dostarczone przez Radnych Parafii. Mieszkańcy Wąwelna mogą odbierać kartki po Mszy św. Ofiary przeznaczone będą na zapłatę za wycinkę drzew na cmentarzu i jego utrzymanie.
 11. Biuro parafialne czynne po Mszy św. W sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl Przypominam, że w poniedziałki biuro jest nieczynne.
 12. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 13. Zmarła Jadwiga Miśko z Mierucina. Polećmy Ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie. 

Na czas Wielkiego Postu życzę wytrwałości w postanowieniach, posłuszeństwa Bogu i zaufaniu Jemu.

Wszystkim  Parafianom z serca błogosławię

i życzę Szczęść Boże