Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela Zwykła – 11 II 2024 r.

Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Zwykła

 

  1. Dziękuję za ofiary złożone na cele remontowe naszej Parafii oraz ofiarę na renowację feretronu. Bóg zapłać.
  2. Dziękuję mieszkańcom Skoraczewa za posprzątanie Kościoła. Bóg zapłać!
  3. W najbliższą środę 14 lutego, Środą Popielcową rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia o godz. 900, 1700, w Toninie o godz. 1530. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.
  4. W Środę Popielcową rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu. Tak, jak w poprzednie lata zbierana składka w Środę Popielcową jako jałmużna postna przeznaczona jest na utrzymanie hospicjów.
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 900.
  6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1600.
  7. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszam serdecznie na Drogę krzyżową w piątki w Toninie o godz. 1500 w Wąwelnie po Mszy św. o godz. 1700 oraz na nabożeństwo Gorzkich żali w I Niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 800.
  8. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
  9. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl. W poniedziałek biuro jest zamknięte.

 

Na zbliżający się czas Wielkiego Postu życzę wytrwałości w postanowieniach, posłuszeństwa Bogu i zaufaniu Jemu.

Wszystkim  Parafianom z serca błogosławię i życzę:

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz