Ogłoszenia parafialne – VII Niedziela Zwykła – 19 II 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

VII Niedziela Zwykła 

 1. Dziękuję za ofiary złożone na cele remontowe naszej parafii, za pomoc w porządkowaniu śmietnika na cmentarzu. Bóg zapłać.
 2. Dziękuję za ofiary złożone na rzecz poszkodowanych w Turcji i Syrii. Bóg zapłać.
 3. Dziękuję mieszkańcom Huty domów nr: 2,3,38,42,44,45 za posprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu proszę mieszkańców Huty nr: 10,14,16,18,45,49
 4. W najbliższą środę, 22 lutego, Środą Popielcową rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia o godz. 900, 1700, w Toninie o godz. 1530. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.
 5. W Środę Popielcową rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu. Tak, jak w poprzednie lata zbierana składka w Środę Popielcową jako jałmużna postna przeznaczona jest na utrzymanie hospicjów.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy o godz. 900. Intencje na nowennę można wrzucać do skarbony po prawej stronie kościoła.
 7. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszam serdecznie na Drogę krzyżową w piątki po Mszy św. o godz. 1700 oraz na nabożeństwo Gorzkich żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 800.
 8. W piątek od godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do spowiedzi.
 9. W piątek na godz. 1900 zapraszam na plebanie Radę Parafialną.
 10. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii rozpoczniemy w III Niedzielę Wielkiego Postu 12-15 III, a od poniedziałku 13-15 III na rano będą rekolekcje szkolne.
 11. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 12. Biuro parafialne czynne po Mszy św. W poniedziałek biuro zamknięte. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl

Na zbliżający się czas Wielkiego Postu życzę wytrwałości w postanowieniach, posłuszeństwa Bogu i zaufaniu Jemu.

Wszystkim  Parafianom z serca błogosławię i życzę

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz