Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu – 26 II 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Dziękuję za ofiary złożone w Środę Popielcową na utrzymanie hospicjów naszej diecezji. Dziś i w przyszłą niedzielę można wrzucić do puszki ofiarę na rzecz Ukrainy. Bóg zapłać.
 2. Dziękuję mieszkańcom Huty domów nr: 10,42,49 za posprzątanie kościoła. W przyszłym miesiącu proszę mieszkańców Jaszkowa nr: 1-5. Dziękuję za wygałęzienie drzew wokół kościoła. Bóg zapłać.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy o godz. 1700.
 4. W I piątek miesiąca odwiedzę chorych od godz. 800. Zachęcam, aby zgłaszać chorych, którzy od wielu miesięcy, a nawet lat nie przystępowali do sakramentów świętych.
 5. W I piątek spowiedź w Toninie od 1420 następnie Droga krzyżowa i Msza św. o godz. 1500. W Wąwelnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1600. Droga krzyżowa po Mszy św. o godz. 1700.
 6. W I sobotę różaniec w kościele o godz. 830. O godz. 900 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.
 7. Gorzkie żale w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1100.
 8. Kartki do spowiedzi, zostaną w najbliższym czasie dostarczone przez Radnych Parafii. Mieszkańcy Wąwelna mogą odbierać kartki po Mszy św. Polecam Waszej łaskawości ofiarę, którą jest przeznaczona na nowe tabernakulum dla kościoła w Toninie.
 9. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii rozpoczniemy w III Niedzielę Wielkiego 12 III. Spowiedź z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w Wielki Poniedziałek 3 IV.
 10. Podobnie jak w zeszłym roku organizujemy akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt będzie można składać w dniach 6 i 7 marca na parkingu. Informacje na wyłożonych ulotkach i facebooku parafialnym.
 11. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 12. Biuro parafialne czynne po Mszy św. W poniedziałek biuro zamknięte. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl

 

Na czas Wielkiego Postu życzę wytrwałości w postanowieniach, posłuszeństwa Bogu i zaufaniu Jemu.

Wszystkim  Parafianom z serca błogosławię i życzę:

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania