Ogłoszenia parafialne – II Niedziela wielkiego Postu – 5 III 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu 

 1. Dziś można wrzucić do puszki ofiarę na rzecz Ukrainy. Bóg zapłać.
 2. Dziękuję mieszkańcom Jaszkowa domów nr: 1-5 za posprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu proszę mieszkańców Jaszkowa nr: 6-12.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy o godz. 1700.
 4. Podobnie jak w zeszłym roku organizujemy akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt będzie składać w dniach 6 i 7 marca na parkingu. Informacje na wyłożonych ulotkach i facebooku parafialnym.
 5. W środę 8 marca, przypada Dzień Kobiet, a 10 marca Dzień Mężczyzn. Wszystkim Paniom i Panom życzę obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej Wąwelskiej. Tego dnia na godz. 900 zapraszam wszystkie Kobiety i Mężczyzn naszej Parafii na Mszę św. w ich intencji.
 6. W czasie Wielkiego Postu zapraszam serdecznie na Drogę krzyżową w piątek w Toninie o godz. 1500 , a w Wąwelnie po Mszy św. o godz. 1700. W piątek od godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do spowiedzi.
 7. Gorzkie żale w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 800, a po Mszy o godz. 1100 spotkanie z dziećmi i rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii św.
 8. Za tydzień ofiary składane na tace przeznaczone są na cele remontowe naszej Parafii.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne. Nauki w niedzielę podczas Mszy św. , a w poniedziałek, wtorek, środę podczas Mszy św. o godz. 1800. Zapraszam drogich Parafian na ten czas zasłuchania i odnowy ducha. Na niedzielę rekolekcyjną planuję poświęcenie tabernakulum w kościele w Toninie.
 10. Rekolekcje dla naszej szkoły od poniedziałku do środy. W poniedziałek i wtorek nauki w szkole, a w środę modlitwa w kościele.
 11. Mieszkańcy Wąwelna mogą odbierać kartki po Mszy św. Polecam Waszej łaskawości ofiarę, która jest przeznaczona na nowe tabernakulum dla kościoła w Toninie.
 12. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 13. Biuro parafialne czynne po Mszy św. W poniedziałek biuro zamknięte. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl
 14. Zmarł śp. Henryk Stasiewski z Ostrówka. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie?.

Wszystkim  Parafianom z serca błogosławię i życzę:

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz