Ogłoszenia parafialne – VII Niedziela Zwykła C – 20 II 2022

Ogłoszenia parafialne

VII Niedziela Zwykła 

 1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.
 2. Dziękuję za złożone w zeszłym tygodniu ofiary na cele remontowe naszej Parafii. Dziękuję złożone dary na stół. Dziękuję Radzie Parafialnej za przygotowanie przyjęcia i poczęstunku dla Ks. Biskupa i Gości. Dziękuję Panu Jerzemu i Dawidowi, Panu Organiście i Pani Katechetce, Panu Henrykowi  z Żoną, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz Dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Dziękuję za ofiary na świece na ołtarz Matki Bożej. Wszystkim składam serdeczne: Bóg zapłać.
 3. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy o godz. 1700. Intencje na nowennę można wrzucać do skarbony po prawej stronie kościoła przy zamkniętej kruchcie kościoła.
 5. W piątek od godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do spowiedzi.
 6. W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.
 7. W tym tygodniu patronuje nam w środę 23 lutego – Święty Polikarp (I/II w.), uczeń Świętego Jana, biskup Smyrny, męczennik za wiarę.
 8. Biuro parafialne czynne po Mszy św. W sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl Przypominam, że
  w poniedziałki biuro jest nieczynne.
 9. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.

Wszystkim  Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień

Szczęść Boże

 

ks. Michał Szmania – proboszcz