Ogłoszenia parafialne – XIX Niedziela Zwykła – 13 VIII 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

XIX Niedziela Zwykła 

 1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Wąwelna ul. Młyńskiej. Bóg zapłać! W przyszłym tygodniu w piątek po wieczornej Mszy św. (godz. 18.15) proszę o posprzątanie kościoła mieszkańców Wąwelna: ul. Sportowej, ul. Mroteckiej str. parzystej, ul. Polnej.
 2. Dziękuję za ofiary złożone na cele remontowe naszej Parafii. Bóg zapłać!
 3. Dziękuję za wykonane prace w kościele, na plebanii i wykoszenie trawy przy cmentarzu. Dziękuję za dary złożone na stół. Bóg zapłać!
 4. W poniedziałek na 1930 zapraszam przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich naszych wsi na spotkanie w sprawie festynu parafialnego.
 5. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. jak w każdą niedzielę. W czasie Mszy św. poświecenie kwiatów i ziół.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1700.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w piątek od godz. 1600. Wszystkim pracującym podczas żniw rolnikom i ich rodzinom udzielam na piątek dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych. Każdy zobowiązany jest do modlitwy, którą proszę ofiarować w intencji powołań.
 8. Przypominam, że można rezerwować terminy Mszy św. na przyszły rok.
 9. Parafialny wyjazd do Mielna w poniedziałek 28 sierpnia. Koszt przejazdu i ubezpieczania 65 zł. Proszę o dokonywanie wpłat.
 10. Dożynki parafialne i festyn parafialnym w niedzielę 3 września. Od 15-31 VIII będziemy rozprowadzać cegiełki w cenie 10 zł na renowacje drzwi wejściowych kościoła.
 11. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 12. W tym miesiącu dzień fatimski przypada w sobotę 19 sierpnia. Różaniec i Litania loretańska o godz. 1925. Msza św. z niedzieli o godz. 2000, a po Mszy procesja maryjna do groty.
 13. Biuro parafialne czynne w lipcu po Mszy św. wieczornej (ostatniej). W poniedziałek nieczynne. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl
 14. Na czas żniwny życzę wszystkim pracującym na roli Bożego błogosławieństwa, dobrych plonów i pogody, siły i wytrwałości. Szczęść Wam Boże! 

 

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień:

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz