Ogłoszenia parafialne – XVI Niedziela Zwykła – 23 VII 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

XVI Niedziela Zwykła

 

 1. Po Mszy św. z okazji św. Krzysztofa patrona kierowców przed kościołem i na parkingu będę święcił pojazdy mechaniczne. Ofiary przeznaczone są dla misjonarzy.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystość odpustowych ku czci św. Marii Magdaleny. Dziękuję: mieszkańcom Skoraczewa za przygotowanie poczęstunku dla kapłanów i obsługę przy stole; mieszkańcom Wąwelna za przygotowanie wystroju kościoła i otoczenia; mieszkańcom wszystkich wsi za przygotowanie procesji w dniu odpustu. Dziękuję za posprzątanie plebanii i dary złożone na stół. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Wąwelna z ulicy ul. Długiej, Wiejskiej, Wąskiej i wszystkim Innym osobom, które pomogły, uprzątnąć kościół i otoczenie. Wszystkim serdeczne: Bóg zapłać! W przyszłym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła mieszkańców Wąwelna: Młyńskiej, Mroteckiej strony parzystej i ul. Sportowej.
 3. Dziękuję za wykonane w tym tygodniu prace w naszej Parafii: za wykoszenie wokół kościoła i plebanii, wypranie kolejnych obrusów do kościoła. Bóg zapłać!
 4. Przypominam, że można rezerwować terminy Mszy św. na przyszły rok.
 5. We wtorek o godz. 1100 odpust ku czci św. Jakuba w Wielowiczu.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1700.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w piątek od godz. 1600.
 8. Planujemy parafialny wyjazd nad morze do Mielna w poniedziałek 28 sierpnia we wczesnych godzinach rannych. Koszt przejazdu i ubezpieczania 65 zł. Można zapisywać się.
 9. Rozpoczął się czas żniwny. Życzę wszystkim pracującym na roli Bożego błogosławieństwa, dobrych plonów i pogody, siły i wytrwałości. Szczęść Wam Boże!
 10. Dożynki parafialne wraz z festynem parafialnym planuję na niedzielę 3 września.
 11. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 12. Biuro parafialne czynne w lipcu po Mszy św. wieczornej (ostatniej). W poniedziałek nieczynne. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl
 13. Zmarła śp. Zofia Pachocka, której pogrzeb odbył się w piątek. Polećmy Ją Bożemu miłosierdzi. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie?

 

 Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień:

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz