Ogłoszenia parafialne – XVIII Niedziela Zwykła – 31 VII 2022

Ogłoszenia parafialne

XVIII Niedziela Zwykła C 

  1. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz misjonarzy w związku z akcją św. Krzysztofa. Bóg zapłać!
  2. Dziękuję za prace wykonane w tym tygodniu. Na wieży dzwonów został założony dach; został odmalowany krzyż i odchwaszczona golgota; została odnowiona gablota na ogłoszenia. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Wąwelna z ulicy Wąskiej. Bóg zapłać! W przyszłym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła mieszkańców Wąwelna Krótkiej, Młyńskiej, Sportowej, Mroteckiej strony parzystej.
  3. W sierpniu Kościół w Polsce zachęca do abstynencji  i troski o trzeźwość. Ponieważ wciąż wzrasta spożycie alkoholu, również wśród młodzieży, a alkohol staje się m. in. przyczyną cierpień i rozpadu wielu rodzin, dlatego potrzebny jest ten akt poświęcenia-powstrzymania się od spożywania alkoholu, do którego zachęcam.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy o godz. 1700. Intencje na nowennę można wrzucać do skarbony.
  5. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych od godz. 800. Zachęcam, aby zgłaszać nowych chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w Toninie od 1430, następnie Msza św. o godz. 1500. W Wąwelnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1600. Zapraszam na wieczorną adorację i spowiedź od godz. 2100 do 2200.
  6. W I sobotę miesiąca różaniec w kościele o godz. 830. Proszę o prowadzenie Żywy Różaniec z Mierucina. We wrześniu poprowadzi Żywy Różaniec z Tuszkowa. O godz. 900 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.
  7. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. W poniedziałek biuro jest nieczynne.
    W sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl
  8. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego z dołączonym modlitewnikiem: Pięć minut z Bogiem.  

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień:

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz