Ogłoszenia parafialne – XXII Niedziela Zwykła C – 28 VIII 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

XXII Niedziela Zwykła C 

 1. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w pracach porządkowo pielęgnacyjnych na cmentarzu. Dziękuję za pomalowanie krzyża i wszystkie wykonane prace wokół kościoła w Toninie. Dziękuję za złożoną ofiarę państwu: Zofii i Franciszkowi Stremlau i wszystkim pragnącym zachować anonimowość darczyńcom. Dziękuję mieszkańcom Wąwelna, którzy w lipcu i sierpniu sprzątali kościół. Dziękuję za ofiarowane kwiaty. Bóg zapłać! We wrześniu proszę o sprzątanie mieszkańców W przyszłą sobotę mieszkańcy Jaszkowa numery 18-25. Zachęcam wszystkich parafian do przynoszenia kwiatów do świątyni.
 2. We wtorek na godz. 1930 zapraszam Radę parafialną: duszpastersko ? ekonomiczną na spotkanie na plebanię.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy o godz. 1700. Intencje na nowennę można wrzucać do skarbony.
 4. W czwartek 1 września o godz. 915 Mszą św. rozpoczniemy nowy roku szkolny i katechetyczny, prosząc o dary Ducha Świętego. Serdecznie zapraszam dzieci, rodziców i grono pedagogiczne do wspólnej modlitwy. Dzieciom klas 0 i I poświęcę tornistry i przybory szkolne.
 5. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych od godz. 800. Zachęcam, aby zgłaszać nowych chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w Toninie od 1430, następnie Msza św. o godz. 1500. W Wąwelnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1600. Zapraszam na wieczorną adorację i spowiedź od godz. 2100 do 2200. Kandydatom przygotowującym się do sakramentu bierzmowania z klas 7 i 8 przypominam o spowiedzi w I piątek miesiąca.
 6. W I sobotę miesiąca różaniec w kościele o godz. 830. Proszę o prowadzenie Żywy Różaniec z Tuszkowa. W październiku spotkanie wszystkich Róż Żywego Różańca.  O godz. 900 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 1100 Msza św. dziękczynna za plony ? dożynki. Będziemy dziękować dobremu Bogu i Matce Najświętszej za tegoroczne plony i prosić o dalsze błogosławieństwo w pracy w gospodarstwach i na polach. Ofiarę dożynkową mieszkańców Wąwelna tak, jak na Mszę św. o plony, będzie można złożyć w niedzielę 4 IX do puszki pod chórem. Ofiary dożynkowe składane z wieńcami będą przeznaczone na zakupienie jakiegokolwiek opału do kościoła i na plebanię.
 8. Burmistrz Więcborka zaprasza w niedzielę 4 września o godz. 1500 na cmentarz cywilnych ofiar II wojny światowej w Karolewie, gdzie odbędą się rocznicowe obchody upamiętniające pomordowanych.
 9. Planujemy parafialną pielgrzymkę pokutno – dziękczynną na Jasną Górę w poniedziałek 12 IX 2022 r. Wyjazd na rano (ok. 400). Koszt wyjazdu 120 zł. (przejazd autokarem przy min. 50 osobach). Zgłoszenia codziennie po Mszy św. lub telefonicznie.
 10. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego z dołączonym modlitewnikiem Pięć minut z Bogiem.
 11. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. W poniedziałek biuro jest nieczynne.
  W sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl

 

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień:

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz