Ogłoszenia parafialne – XXIII Niedziela Zwykła C – 4 IX 2022

Ogłoszenia parafialne

XXIII Niedziela Zwykła C  

  1. Dziękuję za pomoc w dalszych pracach porządkowo pielęgnacyjnych na cmentarzu. Dziękuję za dary złożone na stół na plebanię. Dziękuję mieszkańcom Jaszkowa 18-25 za posprzątanie kościoła i kwiaty do kościoła. W przyszłą sobotę proszę mieszkańców Jaszkowa numery 13-17. Zachęcam wszystkich parafian do przynoszenia kwiatów do świątyni.
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy o godz. 1700. Intencje na nowennę można wrzucać do skarbony.
  3. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane w Polsce świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msza św. tego dnia w Toninie o godz. 1530, w Wąwelnie o godz. 1700 i 1800. Błogosławieństwo ziarna siewnego podczas Mszy Świętej.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 930 w Toninie Msza św. dziękczynna za plony ? dożynki. W kościele w Toninie będziemy dziękować dobremu Bogu i Matce Najświętszej za tegoroczne plony i prosić o dalsze błogosławieństwo w pracy w gospodarstwach i na polach. Tego dnia składane ofiary w czasie Mszy św. przeznaczone są na cele remontowe naszej parafii.
  5. W niedzielę 11 września zapraszam dzieci klas trzecich i rodziców na spotkanie po Mszy św. o godz. 1100.
  6. Zachęcam wszystkich chłopców, szczególnie po I Komunii św. do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. W październiku ogłoszę zaproszenie dla dziewcząt do służby jako ?Marianki? Matki Bożej.
  7. Ze względu na małą liczbę osób, które zgłosiły się na wyjazd na Jasną Górę, musi go odłożyć i zaplanować na przyszły rok.
  8. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
  9. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. W poniedziałek biuro jest nieczynne. W sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl
  10. W ostatnim czasie Bóg powołał do wieczności śp. Teresę Martin z Wąwelna oraz śp. Tadeusza Ryczkę ze Skoraczewa, którego pogrzeb we wtorek o godz. 1000, śp. Aleksandra Golec z Toninka, której pogrzeb w czwartek o godz. 1100. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień:

Szczęść Boże

 

ks. Michał Szmania